Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
15/05/2015 - 12:35

Przedszkolaki na scenie. Zabawy i tańce dzieci Europy

W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się XII Przegląd Form Teatralnych Dzieci z Miejskich Przedszkoli Nowego Sącza. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Zabawy i tańce dzieci Europy”.
Celem przeglądu jest integracja środowisk przedszkolnych, rozwijanie postaw twórczych dzieci oraz nauczycieli. Niemniej ważne jest rozwijanie wyobraźni, umiejętności ruchowych, aktorskich, plastycznych, wyzwalanie form ekspresji ruchowej i muzycznej dzieci w wieku przedszkolnym, przezwyciężanie tremy, swoich słabości związanymi z występem przed publicznością, wymiana doświadczeń nauczycieli przedszkoli, czy jak w tegorocznym przeglądzie wzbogacenie wiedzy, kultury dotyczącej wybranych państw europejskich.

Każde z ośmiu przedszkoli wybrało dany kraj i przygotowały jego prezentację za pomocą tańców, zabaw, dramy czy piosenek wykonanych w języku wybranego państwa. Artystyczna podróż rozpoczęła się i zakończyła w Polsce poprzez Niemcy, Grecję, Hiszpanię i Austrię Nauczyciele wspaniale dobrali muzykę do poszczególnych tańców, ułożyli choreografię, przygotowali tradycyjne stroje i flagi danego państwa. Każdy występ miał inny charakter, był niepowtarzalny, pełen emocji tak jak naturalny jest dziecięcy teatr.

Organizatorem przeglądu od 12 lat jest Miejskie Przedszkole nr 14 im. Marii Montessori w Nowym Sączu, a przegląd prowadziły dyrektor przedszkola Beata Majewska oraz nauczycielki Małgorzata Karpiel i Ewa Szewczak które wcieliły się w role turystek.

Fot. Magfoto Grybów oraz Beata MajewskaMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu