Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 27 czerwca. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława
18/06/2024 - 13:00

Programista to zawód przyszłości. Skorzystaj z propozycji Elitarnego Technikum Informatycznego

W Elitarnym Technikum Informatycznym w Nowym Sączu trwa nabór na kierunek technik programista. Dlaczego warto wybrać akurat ten zawód i tę szkołę? Jak wygląda sama rekrutacja? Sprawdźcie tę wyjątkową propozycję:

Przy wyborze szkoły ponadpodstawowej warto postawić na taką, która obok wiedzy, rozwijania pasji i zainteresowań da też młodemu człowiekowi możliwość odnalezienia się w życiu niezależnie od tego, jaki scenariusz napisze przyszłość.

Najlepszą szkołą, która da mu nie tylko przygotowanie na studia, ale również zawód, możliwość podjęcia w każdej chwili pracy jest technikum. A jeśli dodatkowo ma być to zawód dający gwarancję zatrudnienia i dobre zarobki, to najoczywistszym wyborem w Nowym Sączu jest Elitarne Technikum Informatyczne, które kształci programistów.

- Programista to osoba opracowująca programy komputerowe i wprowadzająca je do użytku za pomocą specjalistycznego języka np. Java, C++, C, Python, PHP, JavaScript. Programowanie oprócz możliwości dobrego zarobkowania, często staje się też pasją.

Technik programista to idealny zawód dla ścisłowców, którzy z  chęcią pragną wprowadzać w życie wiele nowatorskich pomysłów w świecie informatyki. W tym zawodzie rozwój nie ma końca – podkreśla dyrektor placówki Jan Filus.

Jakie kwalifikacje przyszły programista zdobędzie w ETI? W dużym skrócie nauczy się tworzyć i administrować stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych i też projektować, programować i testować aplikacje.

Programista to zawód przyszłości. Skorzystaj z propozycji Elitarnego Technikum Informatycznego

Gdzie może pracować technik programista? Lista jest bardzo długa: w firmach przetwarzających dane, tworzących programy sterujące zewnętrznymi urządzeniami połączonymi z komputerem, tych zajmujących się hostingiem oraz projektowaniem, tworzeniem i administracją witryn internetowych oraz innych technologii webowych czy tworzeniem aplikacji mobilnych, w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem UI czy produkujących systemy komputerowe, a dalej tych zajmujących się modelowaniem, projektowaniem i drukiem 3D oraz grafiką komputerową.

- Jeśli chodzi o możliwość dalszego kształcenia, możliwości są równie duże, bo mówimy nie tylko o studiach informatycznych, ale również o bardzo różnorodnych szkoleniach branżowych – zaznacza Jan Filus.

Co odróżnia Elitarne Technikum Informatyczne od innych podobnych techników? Kluczem są praktyki, które w tej szkole prowadzi zewnętrzna firma. – Zleciliśmy to zadanie zewnętrznej firmie żeby na praktykach nie powielać tego, czego uczą nauczyciele. Dlaczego to takie ważne? Technologie informatyczne rozwijają się tak szybko, że szkolne programy nauczania nie nadążają za nowościami, za tym, z czego rzeczywiście aktualnie korzysta się w branży. Firma, z którą współpracujemy prowadzi praktyki właśnie w oparciu o te programy i systemy, na których akurat opiera się rynek.

Równie ważne jest to, że dzieciaki na wszystkich zajęciach korzystają z komputerów nie starszych niż dwa lata.

Kolejnym ważnym atutem ETI jest fakt, że nauka odbywa się tutaj tylko na pierwszą zmianę. – Zajęcia zaczynają się codziennie o godzinie 8 a kończą o 14.50. Nasi uczniowie mają zatem całe popołudnie na hobby, na rozwijanie swoich pasji, przygotowanie się do następnych zajęć i na wypoczynek – podkreśla dyrektor Filus. Każda klasa/oddział liczy sobie maksymalnie 26 uczniów.

Co bardzo ważne – nauka w Elitarnym Technikum Informatycznym jest całkowicie bezpłatna.

Teraz kilka słów o rekrutacji. Rekrutacja do szkoły prowadzona jest z wykorzystaniem systemu VULCAN: „vEdukacja Nabór szkoły ponadpodstawowe”.

Kandydaci ze szkół nieobjętych elektronicznym systemem rekrutacji wypełniają wniosek umieszczony na stronie szkoły i przynoszą go do szkoły lub wysyłają na adres e-mail: [email protected]

Prawo ubiegania się o przyjęcie do Elitarnego Technikum Informatycznego mają uczniowie, którzy w roku szkolnym 2024/2025 uzyskają świadectwo ukończenia ośmioletniej szkoły podstawowej i przystąpili do egzaminu ósmoklasisty.

Programista to zawód przyszłości. Skorzystaj z propozycji Elitarnego Technikum Informatycznego

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 jest przeprowadzana do klasy pierwszej: — ITA Technik programista (przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, j. angielski) a przy klasyfikacji brane są pod uwagę oceny z języka polskiego, matematyki, język angielskiego, fizyki i drugiego języka – niemieckiego albo francuskiego.

Na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria: - wyniki egzaminu ósmoklasisty,
- wymienione na świadectwie ukończenia szkoły oceny z języka polskiego i matematyki oraz dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły jako brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do danego oddziału,
- świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem,
- szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły.

Pierwszy etap rekrutacji – składanie wniosków – już ruszył i potrwa do 4 lipca. Wszystkie szczegóły i dokumenty/wnioski dostępne są na stronie ETI pod adresem https://technikuminformatyczne.edu.pl/dokumenty_1/

Materiał sponsorowany. Fot.: archiwum ETI

Artykuł sponsorowany







Dziękujemy za przesłanie błędu