Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 lutego. Imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy
20/04/2016 - 20:20

Pierwsze indeksy w Splocie. Sukces Agnieszki Górki

Agnieszka Górka, uczennica II klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Splot im. Jana Karskiego w Nowym Sączu, została finalistką Olimpiady o III RP.

Do udziału w olimpiadzie przygotowywała Agnieszkę mgr Beata Budzik, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Zgodnie z uprawnieniami przysługującymi laureatom i finalistom etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP, wraz z decyzjami poszczególnych szkół wyższych w RP w sprawie "indeksów" - zwolnień z postępowania rekrutacyjnego ma już indeksy na wydział prawa na Uniwersytecie Gdańskim, Toruńskim, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie.

Od uczestnika olimpiady wymagano szerokiej wiedzy z socjologii, wydarzeń międzynarodowych, systemów politycznych państw współczesnych i prawa oraz bardzo dokładnej znajomości polskiej konstytucji.

Tematyką tegorocznej olimpiady była prezydentura Aleksandra Kwaśniewskiego w latach 1995 – 2000. Agnieszka Górka już na etapie szkolnym miała najlepszy wynik w województwie małopolskim, była 3. w etapie okręgowym i jako jedyna drugoklasistka z województwa przeszła do etapu centralnego.

Agnieszka w przyszłym roku szkolnym planuje udział w Olimpiadzie prawnej.

(s)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018

Miesięcznik Sądeczanin luty 2019 roku