Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
11/10/2020 - 18:55

Październik miesiącem poświęconym Maryi. Dlaczego warto odmawiać różaniec?

Miesiąc październik w tradycji Kościoła jest poświęcony Matce Bożej. W świątyniach gromadzimy się, aby odmawiać różaniec i rozważać poszczególne tajemnice. Czy zastanawiałeś się nad tym skąd wziął się różaniec? Jaka jest jego historia? Czy może sama Maryja przekazała nam tę formę modlitwy? Dlaczego różaniec jest tak ważny w dzisiejszym świecie? Artykuł ks. Pawła Szczygła przeczytacie w najnowszym "Sądeczaninie".

Jest niedziela. Wielu sądeczan odwiedziło dziś kościoły, inni uczestniczyli we mszy świętej oglądając transmisję w telewizji. Prawdopodobnie każdy z nas choć raz w życiu zadał sobie pytanie: po co nam różaniec? 

- Modlitwa różańcowa przeszła długi proces rozwoju zanim przybrała dzisiejszą formę, jaką wszyscy znamy - wyjaśnia w październikowym "Sądeczaninie" ks. Paweł Szczygieł. - Za ojca modlitwy różańcowej uważa się świętego Dominika, któremu miała się objawić Matka Boża i rozpowszechnić odmawianie tej pięknej modlitwy na całym świecie. Jednak nie był to różaniec w takiej formie jaką znamy, gdyż odmawiał on tzw. "Psałterz Maryi" czyli 150 "Zdrowaś Maryjo" i 15 "Ojcze nasz".

Czytaj też: Grzegorz M. Malinowski o podejmowaniu decyzji w warunkach ekstremalnych

Okazuje się, że na dziesiątki różaniec podzielono znacznie później. Dlaczego akurat ta modlitwa ma szczególną moc? Jak często powinniśmy odmawiać różaniec? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym wydaniu "Sądeczanina". 

Korzystając ze strony internetowej e-wydanie.sadeczanin.info kupisz go najszybciej. A jeśli tak jak my cenisz sobie zapach świeżej gazety prosto z drukarni, w drodze do pracy albo czekając na autobus zaglądnij do kiosku i zacznij nowy tydzień z "Sądeczaninem".

Zachęcamy do lektury! ([email protected], fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu