Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
22/03/2022 - 17:00

Parafia w Przydonicy odebrała nagrodę. Drewniany kościółek zachwyca

Jedna z parafii zlokalizowanych w gminie Gródek nad Dunajcem została laureatem prestiżowego konkursu. Czym zdobyła uznanie jury?

Czytaj też: Strome urwisko w Rożnowie. Mieszkańcy walczą o barierki ochronne

Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Przydonicy została tegorocznym laureatem Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego. Do parafii trafił czek w wysokości 15 tysięcy złotych.

Nagroda przyznawana jest od lat za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami architektury drewnianej Małopolski.

Parafialna społeczność od wielu lat prowadzi kompleksowe prace konserwatorskie w malowniczym, zabytkowym, drewnianym kościółku. Do tej pory udało się już odnowić bryłę architektoniczną budynku, wymieniono również pokrycie dachowe. Zabytkowe malowidła ścienne zostały odrestaurowane, podobnie jak obrazy, ołtarz główny i stare ambony.

Władze i przedstawiciele gminy Gródek nad Dunajcem gratulują parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Przydonicy sukcesu, życząc kolejnych owocnych prac przy odnawianiu kościoła i zagospodarowaniu otoczenia zabytku. ([email protected], fot. UG Gródek nad Dunajcem)Dziękujemy za przesłanie błędu