Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
03/10/2013 - 12:05

Obraz „Jezu Ufam Tobie” odwiedzi parafie dekanatu Krynica

Kończy się peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w dekanacie Piwniczna. Dzisiaj (3 października) zawita on jeszcze do parafii w Żegiestowie Zdroju. Od jutra rozpocznie podróż po dekanacie Krynica.
Pierwszą parafią na drodze obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny oraz bł. Jana Pawła II w dekanacie krynickim będzie parafia Milik, która w piątek (4 października) przejmie Obraz z Żegiestowa Zdroju. W sobotę (5 października) powędruje do Złockiego, zaś w niedzielę do Leluchowa. 7 października (poniedziałek) peregrynacja czeka wiernych z parafii bł. Teresy Leduchowskiej w Muszynie, zaś 8 października (wtorek) św. Józefa Oblubieńca w Muszynie. Wierni tej ostatniej przygotowywać się będą do uroczystości poprzez udział w rekolekcjach, które prowadzone będą od najbliższej soboty.
Kolejnymi parafiami na drodze Obrazu i Relikwii będą: Powroźnik (9 października), Krynica Dolna (10 października), parafia pw. św. Antoniego w Krynicy (11 października), parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy (12 października), Czyrna (13 października), Berest (14 października), Kamianna (15 października), Nowa Wieś (16 października), Mochnaczka (17 października), Tylicz (18 października), Krynica Zdrój (19 października).
Obraz przybywa do danej parafii o godz. 17 po południu, zaś opuszcza ją następnego dnia ok. godz. 16.30.

Oprac. (KB)
Fot. BK


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)