Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
25/03/2014 - 13:09

Obraz i relikwie odwiedzają parafie w dekanatu Grybów

Do niedzieli – 30 marca, obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II odwiedzą wszystkie parafie wchodzące w skład dekanatu Grybów.
Do 21 marca obraz i relikwie odwiedziły ponad sto parafii w jedenastu dekanatach na Sądecczyźnie i Limanowszczyźnie. Tego dnia peregrynacja rozpoczęła się w dwunastym dekanacie diecezji tarnowskiej – w Grybowie, a pierwsza parafią na ich drodze była Ptaszkowa, gdzie Mszy Świętej na rozpoczęcie uroczystości przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż.
- Zachowajmy naszą chrześcijańską tożsamość wbrew tym, którzy chcieliby ją zniszczyć. Niech zapłonie w nas ogień Bożego miłosierdzia, który przemieni nasze relacje domowe, rodzinne, sąsiedzkie - apelował w homilii ordynariusz diecezji tarnowskiej.
W sobotę – 22 marca obraz i relikwie witane były w Binczarowej, dzień później we Florynce, a wczoraj (24 marca) w Kąclowej. Na ich drodze są jeszcze: Gródek (25 marca), Stróże (26 marca), Polna (27 marca), Biała Niżna (28 marca), Krużlowa (29 marca). Ostatnią parafią z dekanatu będzie Grybów, gdzie obrzęd powitania rozpocznie się w niedzielę – 30 marca o 16.45 na rynku. Potem w bazylice zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Lechowicza.

Oprac. (KB)
Fot. KB


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”