Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
05/12/2013 - 13:02

Nowe technologie zagrożeniem dla młodzieży? Konferencja w WSB

„Świat nowych technologii – współczesne zagrożenia dla dzieci i młodzieży” to temat drugiej Sądeckiej Konferencji Naukowej, która dziś i jutro (5-6 grudnia) odbywa się w Wyższej Szkole Biznesu.
Konferencję wspólnie zorganizowały Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Wyższa Szkoła Biznesu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. W auli WSB zgromadzili się pedagodzy, nauczyciele, wykładowcy i studenci. Nie zabrakło przedstawicieli obu sądeckich uczelni, SOIK-u, miasta Nowego Sącza, Starostwa Powiatu Nowosądeckiego oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Otwierając konferencję dr Wiktor Patena – rektor WSB, zwracał uwagę, że współczesne technologie, to nie tylko zagrożenia, ale także wielki potencjał.
- Należy mówić o zagrożeniach, z którymi spotykamy się na co dzień. Ale wydaje mi się, że jest także druga – dobra strona tego medalu. Dzięki internetowi, czy nowym metodom komunikacji, mamy wspaniałe możliwości rozwoju. To także trzeba pokazywać – mówił.
Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż i dr Janusz Pater – prorektor PWSZ ds. studenckich podkreślali natomiast, że na treści jakie docierają do dzieci i młodzieży przez świat wirtualny ogromny wpływ mają rodzice.
Dwudniowa konferencja ma na celu wymianę poglądów i doświadczeń oraz prezentację wyników badań dotyczących współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży, a zmiany zachodzące we współczesnym świecie bez wątpienia skłaniają do refleksji, przemyśleń i dyskusji.
Dziś spotkanie zakończy się około godziny 16.50. Jutro potrwa od 9.30 do 16.10 – sala C 010. Szczegółowy program poniżej.

(KB)
Fot. KB
Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”