Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
28/09/2022 - 13:40

„Noc Naukowców” na WSB-NLU. Noc i moc atrakcji już w najbliższy piątek

W Małopolsce chyba każdy słyszał już o „Nocy Naukowców”, czyli największym święcie edukacji i nauki nie tylko w naszym kraju, ale też całej Europie. To wydarzenie na wielką skalę, które jest częścią European Researcher’s Night, czyli Europejskiej Nocy Naukowców. Przed nami kolejna, szesnasta już odsłona wydarzenia. Tym razem w Małopolsce udział weźmie 8 miast, a wśród nich Nowy Sącz! Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University jest jednym z organizatorów tej niezwykłej nocy.

Noc atrakcji na WSB-NLU

Już tylko dni dzielą nas od 16. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku odbędzie się ona w piątek, 30 września. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarze jako jedna z najlepszych imprez popularnonaukowych w kraju. Nie inaczej będzie również teraz.

Na uczestników czekać będą wykłady otwarte, zajęcia warsztatowe i pokazy naukowe. Tej jednej, wyjątkowej nocy będzie można wziąć udział w m.in.:

  • warsztatach z grafiki komputerowej,
  • wykładzie poświęconym Metawersum, czyli nowej wersji internetu,
  • pokazie zjawisk z zakresu elektrostatyki oraz dynamiki,
  • konstrukcji bomby termo-barycznej,
  • eksperymentach naukowych z… zastosowaniem mąki ziemniaczanej,
  • akustyki i konstrukcji baterii z ogórka,
  • serii testów psychologicznych,
  • pokazach technologii SMART oraz VR,
  • wytwarzania i badania gazu CO2,
  • tajniki Nicoli Tesli - „władcy piorunów” - przesył prądu bezprzewodowo.

A to tylko część fascynujących atrakcji, które przygotowano w ramach wydarzenia.

- Dla uczestników naszych konkursów, zabaw i atrakcji czekają nagrody warte 10 000 złotych. Będą to bony do sklepów, gadżety oraz specjalne bony edukacyjne - informuje Michał Kapała, marketingowiec WSB-NLU.

Oprócz pokazów i atrakcji Małopolska Noc Naukowców to okazja, by z bliska przyjrzeć się pracy specjalistów, zapytać ich o zagadnienia naukowe, rozwiać swoje wątpliwości i po prostu - zdobyć nową wiedzę! Uczelnia jest przygotowana na tę wyjątkową noc - zapowiada się profesjonalne wydarzenie na europejską skalę.

Tej nocy nie warto iść wcześnie spać! Pamiętaj, by nie przegapić żadnej z atrakcji! Aby do tego nie doszło, warto zarejestrować się na aktywności ujęte w programie. Do zobaczenia na Małopolskiej Nocy Naukowców już 30 września!

Dołącz do wydarzenia - KLIKNIJ TUTAJ. 

Materiał partnera.Dziękujemy za przesłanie błędu