Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
25/12/2020 - 16:55

Niskowa: owce, kozy i alpaki, a wśród nich Dzieciątko Jezus [ZDJĘCIA]

Obok kościoła pw. Św. Stanisława Kostki w Niskowej powstała żywa szopka. Dzieci mogą zobaczyć, a nawet nakarmić owce, kozy, króliki i kaczki. Największym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców cieszą się jednak cztery alpaki, które razem z Maryją i Józefem czuwają nad nowonarodzonym Dzieciątkiem Jezus.

Fot. Sądeczanin

Czytaj również: Jak Pan Bóg uratował księdza z Niskowej, który spadł z nieba

Żywe szopki to ciekawa atrakcja bożonarodzeniowa zwłaszcza dla dzieci. W tym roku najmłodsi sądeczanie mogą odwiedzić Jezuska w towarzystwie prawdziwych zwierząt m.in. w Niskowej. Obok kościoła pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki  można zobaczyć króliki, ozdobne kury, kaczki, owce, kozy, gołębie, a nawet alpaki.

fot. Sądeczanin

Te ostatnie zwierzęta cieszą się największym zainteresowaniem dzieci. Cztery puszyste alpaki stoją w szopce obok dużych drewnianych figur Maryi, Józefa i nowonarodzonego Jezuska w żłobie. Żywa szopka w Niskowej powstała dzięki życzliwości i pomocy mieszkańców , którzy udostępnili miejsce i materiały i zwierzęta. Dzieci mogą dokarmiać zwierzęta po mszach świętych w Boże Narodzenie, co może być dobrą lekcją katechezy.

Czytaj także: Prawdziwe jasełka! Piękny prezent szkoły im. Sybiraków dla wszystkich Sądeczan

Fot. Sądeczanin

„To na Ciebie czekam, wstąp do kościoła” – woła Jezus położony w żłobie. Proboszcz parafii w Niskowej zaprasza na Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu. Szopka jest więc dobrą okazją do przypomnienia mieszkańcom, że Jezus powinien narodzić się także w naszych sercach. Żywą szopkę będzie można odwiedzać do 6 stycznia. (s.siwulska@sadeczanin.info)

Jak w Betlejem. Zobaczcie żywą szopkę w Niskowej
Kozy, baranki, kaczki, króliki, gołębie i… alpaki. Wszystkie te zwierzęta znajdziecie w żywej szopce w Niskowej. Tutaj można poczuć się jak w Betlejem i powitać nowonarodzone Dziecię.


Dziękujemy za przesłanie błędu