Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
21/04/2023 - 14:05

Młodzież rywalizuje na strzelnicy. Kolejny turniej w sądeckim ELO [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Po raz kolejny uczniowie z okolicznych szkół podstawowych przyjechali do sądeckiego Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego, by wziąć udział w turnieju strzeleckim. Kto w tym roku okaże się najlepszy? Rywalizacja na pewno będzie bardzo interesująca.

Turniej strzelecki w ELO w Nowym Sączu

Przed rokiem Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Fundacji Bezpiecznie Do Celu, który odbywał się w sądeckim Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym cieszył się sporym zainteresowaniem. Podobnie jest również podczas tegorocznej edycji.

Turniej ma oczywiście na celu popularyzację strzelectwa sportowego i doskonalenie umiejętności w tym zakresie. Wszystko odbywa się na strzelnicy przy ELO. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z całego regionu:

  • Katolicka Szkoła Podstawowa przy parafii św. Heleny w Nowym Sączu
  • Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Rogach
  • Szkoła Podstawowa w Żeleźnikowej Małej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Nowym Sączu
  • Szkoła Podstawowa im. płk Narcyza Wiatra w Gostwicy
  • Szkoła Podstawowa z oddziałami specjalnymi w Chełmcu
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Kingi w Kamionce Wielkiej
  • Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy w Wielogłowach
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionce Wielkiej

W uroczystym rozpoczęciu udział wzięli m.in. dyrektor sądeckiego urzędu komunikacji społecznej i kultury – Marcin Poręba, płk. Artur Gromala z karpackiego oddziału straży granicznej (KOSG), nadkom. Artur Maciuszek z policji, dr Jerzy Horoszczak – dziekan wydziału nauk społecznych i informatyki czy Sławomir Piętka - dyrektor zarządzający WSB. Honorowy patronat nad turniejem objął prezydent Ludomir Handzel, małopolski kurator oświaty, komendant wojewódzki policji w Krakowie i komendant KOSG w Nowym Sączu.

Młodzież rywalizuje na strzelnicy w Nowym Sączu

Jarosław Mleczko, prezes fundacji Bezpiecznie Do Celu, mówił, że czasy są niepewne, a tego typu wydarzenia przygotowują do wielu sytuacji życiowych. – Dziękuję szkołom, które do nas przyjechały. Pandemia nam przeszkodziła więc to druga edycja turnieju – powiedział.

Dyrektor ELO – Mariusz Tokarczyk wyjaśnił, że tego typu wydarzenia są dla ludzi z pasją. Dodał, że dzisiaj do szkół wróciło wyszkolenie strzeleckie, z uwagi na konflikt toczący się w Ukrainie. – Myślę, że warto było ponownie wprowadzić ten przedmiot. Nie dlatego żebyście korzystali z tej broni, ale abyście mieli wiedzę, w jaki sposób, w razie potrzeby, można się nią posłużyć i zapobiec eskalacji jakiegoś konfliktu – zwracał się do młodych ludzi.

Po zakończeniu ceremonii otwarcia uczniowie udali się na strzelnicę, gdzie rozpoczęły się zawody. Wcześniej zwiedzili ją także przedstawiciele służb mundurowych. ([email protected], fot., wideo: Mateusz Pogwizd)

Patronem medialnym wydarzenia jest „Sądeczanin”

Turniej strzelecki w ELO
Po raz kolejny uczniowie z okolicznych szkół podstawowych przyjechali do sądeckiego Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego, by wziąć udział w turnieju strzeleckim.


Dziękujemy za przesłanie błędu