Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 sierpnia. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
22/04/2019 - 23:55

Młodzi aktorzy z gminy Krynica-laureatami głównej nagrody w Starym Sączu

Ekstremalna Grupa Teatralna Centrum, działająca przy krynickim Centrum Kultury, została laureatem XXIV Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych, który zakończył się w Starym Sączu.

Zakończył się XXIV Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu i Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

Laureatem przeglądu została Ekstremalna Grupa Teatralna Centrum, której instruktorem jest Mariusz Kłapacz, nauczyciel polonista. Z młodzieżą pracuje od 2006 roku, a od 2009 roku pod patronatem Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju. Przez te lata udało mu się przygotować wiele ciekawych spektakli.

Fascynacje Mariusza Kłapacza teatrem i kabaretem sięgają szkoły średniej. Zawsze interesowało go szczególnie pisanie scenariuszy do spektakli. Ekstremalna Grupa Teatralna występuje w różnych miejscach, nie zawsze na  scenie, stąd jej nazwa.  Grupa liczy kilkadziesiąt młodych osób i podzielona jest na kategorie wiekowe.

Tematy wystawianych przez nią spektakli są różne, w tym bardzo współczesne. Nie tylko nawiązują do klasyki, ale pokazują problemy współczesnej młodzieży, uzależnienia od Internetu czy telefonu.

I miejsce: Ekstremalna Grupa Teatralna Centrum -Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.
II miejsce: Berecik-Gminny Ośrodek Kultury w Łącku oraz Szkolne Koło Recytatorsko-Teatralne, Szkoła Podstawowa w Wierchomli Wielkiej.
III miejsce: Od Jutra - Szkoła Podstawowa w Stańkowej.

Nagroda indywidualna: Klaudia Rams - Gminny Ośrodek Kultury w Łącku i Julia Stencel - Szkoła Podstawowa w Wierchomli Wielkiej.

Wyróżnienia: Teatr Uśmiechu -Szkoła Podstawowa nr 18 w Nowym Sączu; Teatrzyk Szkolny Baj - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąclowej; Gimnazjum w Piątkowej -Szkoła Podstawowa w Piątkowej; Gimnazjum w Paszynie - Szkoła Podstawowa w Paszynie; Kujonki - Szkoła Podstawowa w Kadczy; Prywaciaki - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu.

(MK) Żródło: własne, Biuro Prasowe SP/(olsz)
Fot. PMDK

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"