Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
05/07/2021 - 14:20

Maturzyści odebrali przepustkę na studia. Sądeccy uczniowie powyżej średniej

Absolwenci szkół średnich odebrali dziś, 5 lipca, wyniki egzaminu dojrzałości. Czy zdalne nauczanie pogorszyło wyniki? Rozmawiamy z dyrektorem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu o wynikach tegorocznych maturzystów.

Wreszcie nadszedł ten dzień. Maturzyści odebrali wyniki egzaminów maturalnych, które odbywały się od 4 do 21 maja. W całej Małopolsce do egzaminu przystąpiło 26 630 uczniów, a w samym Nowym Sączu było ich 2576. Postanowiliśmy więc odwiedzić Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu i sprawdzić, jak poradzili sobie absolwenci tej szkoły.

Tegoroczni maturzyści, którzy uczyli się przy Jagiellońskiej 63, z przedmiotów obowiązkowych uzyskali wyższą średnią od krajowej. Z języka polskiego było to 72 procent (w Polsce 55 proc.), z matematyki 82 proc. (w Polsce 56 proc.), a z języka angielskiego mogą oni pochwalić się imponującym wynikiem, ponieważ wynosił on 96 proc. (w Polsce było to 75 proc.). 

- Sukces wynika z wieloletniego doświadczenia i dorobku nauczycieli, ponieważ - niezależnie od tego czy była to praca w warunkach normalnych, czy zdalnych - sumiennie wywiązywali się oni ze swoich obowiązków - wyjaśnia dyrektor placówki Bogusław Kołcz.

(Fot. AK)

W tym roku pisanie matury z przedmiotu rozszerzonego z powodu wprowadzonego nauczania zdalnego nie było obowiązkowe. Jednak uczniowie szkoły akademickiej nie odpuścili sobie nauki. Jak mówi dyrektor Kołcz, w całej szkole nie było ucznia, który zrezygnował z pisania egzaminów na poziomie rozszerzonym. - Jestem zadowolona ze swoich wyników, teraz tylko mam nadzieję, że dostanę się na wymarzone studia - mówi Aleksandra, absolwentka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. (Aleksandra Kulig, fot. i wideo: Aleksandra Kulig)Dziękujemy za przesłanie błędu