Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
24/12/2022 - 14:15

Ks. proboszcz Andrzej Augustyn: Nie lękajcie się, to jest niezwykłe przesłanie, które bije z małej stajenki w Betlejem

"A słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami", to są słowa, które bardzo mocno przylgną do naszych serc, szczególnie wtedy, gdy usiądziemy przy wigilijnym stole-mówi ks. Andrzej Augustyn, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju.

-A słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. To są słowa, które bardzo mocno przylgną do naszych serc, szczególnie wtedy, gdy usiądziemy przy wigilijnym stole.-mówi ks. Andrzej Augustyn, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju. 

-Gdy idziemy na pasterkę słyszymy, że nie jesteśmy sami. Nie lękajcie się, to jest niezwykłe przesłanie, które bije z małej stajenki w Betlejem, gdzie rodzi się Jezus.

-Chciałbym życzyć tego pokoju, którego doświadczyli Maryja i Józef, doświadczyli pasterze, którzy przynieśli dary. Pokoju, który przynieśli aniołowie. W tym trudnym czasie ten pokój jest nam bardzo potrzebny. Wtedy, gdy przyjdziemy do kościoła i będziemy śpiewać kolędy, aby pokój zagościł w naszych sercach.- dodaje ks. proboszcz. 

-Pamiętajmy o pustym miejscu przy stole, o osobach, które są gdzieś indziej, pomódlmy się o pokój na świecie. Dostrzegajmy tych, którzy są wokół nas, niech radość, którą mieli pasterze niech zagości w naszych sercach.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy zaprasza na wieczór do szopki plenerowej, znajdującej się przy cerkwi na Słotwinach. Tutaj zaplanowane wspólnie kolędowanie. (MK). fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu