Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
18/10/2016 - 13:35

Kolorowo, wesoło, odblaskowo w Żbikowicach

W Szkole Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego w Żbikowicach trwa realizacja zadań konkursu „Odblaskowa szkoła”.

„Odblaskowa szkoła”  ma na celu podniesienie świadomości i bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych.

Uczniowie  wraz z nauczycielami zrealizowali wiele ciekawych akcji. Pierwszym i najważniejszym etapem konkursu było wyposażenie dzieci w kamizelki oraz elementy odblaskowe.  Dzięki temu uczniowie czują się bezpieczniej podczas wyjść i wycieczek szkolnych, ale także w drodze do i ze szkoły.

Odbyło się również wiele lekcji i zajęć praktycznych, które promowały bezpieczne zachowania na drodze. Jest wesoło i kolorowo, ponieważ powstają odblaskowe gazetki, rysunki, plakaty, makiety, rymowanki itp. W ramach realizacji zadań szkoła nawiązała współpracę z rożnymi osobami i instytucjami: Gminną Biblioteką Publiczną, Komendą Wojewódzką Policji, Radiem „RDN – Nowy Sącz”,  Ochotniczą Strażą Pożarną w Tęgoborzy, ratownikiem medycznym Grzegorzem Wadowskim oraz z rodzicami i społecznością lokalną Żbikowic.

(JB), fot. SP w Żbikowicach 

Kolorowo, wesoło, odblaskowo w Żbikowicach
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu