Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
05/12/2019 - 17:40

Kartka świąteczna z motywem religijnym w odwrocie

W sklepach można znaleźć bożonarodzeniowe kartki z motywem Świętej Rodziny, ale już połowa świątecznych kart nie zawiera niczego, co kojarzy się z Chrystusem.

Piękne, pełne ciepła przypowieści o narodzinach Jezusa i Gwieździe Betlejemskiej są ilustracją tego, czego potrzeba większości z nas podczas konfrontowania się z tajemnicą Ewangelii. Dla wierzących święta Bożego Narodzenia to silne przeżycie, głównie religijne.

Jednak nie tak łatwo kupić świąteczne kartki, na których uwieczniony został moment narodzin Jezusa w Betlejem. Wydaje się, że z roku na rok kartek z motywem chrześcijańskim jest coraz mniej. Wierzący obserwują to z zaskoczeniem.  Rzeczywiście tak się dzieje?

- Liczba kartek świątecznych z motywem religijnym jest zbliżona do tych, z mikołajem, choinkami i reniferami – mówi nam jednak konsultant popularnej sieci sklepów oferujących m.in. książki, gry, filmy oraz gadżety.

- Mieszkańcy pytają nas także o kartki z motywem chrześcijańskim. Stoisko świąteczne będzie uruchomione od przyszłego tygodnia. Co roku mamy szeroki wybór kartek przedstawiających też świętą rodzinę – twierdzi pracownik Poczty Polskiej w Nowym Sączu.

Kinga Kos, fot. K.K. Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)