Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 3 maja. Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny
16/04/2012 - 11:21

Kapłan i poeta. Spotkanie z Marcinem Godawą w Starym Sączu

Refleksyjna, ale przy tym niezwykle radosna jest twórczość ks. Marcina Godawy. Ten kapłan i poeta będzie gościem starosądeckiej Biblioteki Publicznej w najbliższy czwartek (19 kwietnia) Spotkanie poprowadzi Danuta Sułkowska.
Marcin Godawa urodził się w 1973 roku w Myślenicach. Pochodzi jednak z Pcimia. Pierwsze wiersze napisał w szkole podstawowej – o choince i solidarności. Lata licealne spędził w Myślenicach – na „nałogowym wyśpiewywaniu Beatlesów, graniu na gitarze w zespołach „nocny Patrol” i „Presto”.
- Krakowskie seminarium duchowne stało się miejscem nadrabiania braków z religii oraz odkrywania wiary jako przygody, w czym niejeden pomógł, a czego nikt nie umiał zepsuć – pisze na swojej stronie internetowej ks. Godawa. - Rok pracy w Białce Tatrzańskiej otworzył góralski rozdział życia artystycznego kontynuowany w Rabce i Krakowie i uwieńczony I miejscem w gwarowej kategorii ogólnopolskiego konkursu im. T. Staicha w Zakopanem (1999), tomikami: "Cyś widzioł potok?" (2001), "Śrybny snopek zyta" (2004) oraz gawędami nagradzanymi dwukrotnie I miejscem na Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej (2001 i 2004). Uważny obserwator zechce zapytać o datę święceń kapłańskich i otrzyma odpowiedź: 2 czerwca 1999 roku, a jeśli będzie drążył, dowie się, że omawiany tu przypadek jest już adiunktem Instytutu Teologii Duchowości UPJPII w Krakowie z książką o medytacji siedemnastowiecznej pt." Bogomyślność" (2006).
Najnowszy tomik kapłana - „Przed następnymi igrzyskami” został wydany w Księgarni Akademickiej w Krakowie w 2011 roku. Oprócz wierszy zajmuje się on także twórczością humorystyczną. Publikował m.in. w „Akancie”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Gazecie Krakowskiej” i „Dzienniku Polskim”.
Na wieczór poetycki Marcina Godawy Biblioteka Publiczna w Starym Sączu zaprasza we czwartek (19 kwietnia) o godz. 17.

(KB)
fot. marcingodawa.pl






Dziękujemy za przesłanie błędu