Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
19/11/2021 - 14:25

Już w sobotę Synaj w Nowym Sączu. Kapłani zapraszają młodzież

Już w najbliższą sobotę 20 listopada, w Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu odbędzie się szesnasty Synaj diecezji tarnowskiej. Kapłani zapraszają młodych z dekanatu Nowy Sącz Zachód, Wschód i Centrum na to niezwykłe wydarzenie religijne.

Obecny pandemiczny czas nie sprzyja budowaniu więzi i wspólnot. Panuje w nas jakaś duchowa pustka, osamotnienie oraz brak realnych perspektyw na szybkie poprawienie sytuacji. W tym czasie szczególnie ludzie młodzi są narażeni na poczucie bezsensu, zamknięcia i osamotnienia. W ich sercach może panować duchowy chaos, gdyż nie mają wystarczająco sił i bratniej duszy, która pomogłaby im przeżywać swoją relację z Bogiem.

Kapłani z Nowego Sącza chcą wyjść młodym ludziom naprzeciw i odciągnąć ich od komputera, komórki czy telewizora. W tym celu organizują w Nowym Sączu kolejny – już szesnasty – Synaj diecezji tarnowskiej, który w tym roku będzie miał wyjątkową formę. Młodzi z całej diecezji spotkają się w jedenastu okręgach.

- Jeśli chcesz poznać nowych ludzi, poczuć ducha jednej, wielkiej wspólnoty, a przede wszystkim być blisko Jezusa, który jest najważniejszy, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej – zachęca ks. Marcin Kurmaniak z Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie dziewiętnastej w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. W programie:

  • Część wspólna za pośrednictwem transmisji
  • Konferencja
  • Adoracja
  • Sakrament Pokuty
  • Komunia Święta
  • Apel Jasnogórski
  • Agapa

- Jest to szansa na spotkanie, szansa, aby wstać i ruszyć z miejsca, po to, by na nowo stać się świadkiem tego, co doświadczysz - zaprasza ks. Marcin Kurmaniak. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ks. M. Kurmaniak, Joanna Bratek Synaj.tv)Dziękujemy za przesłanie błędu