Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
29/04/2023 - 11:30

Izabela Szafrańska zaprasza na wiosenną premierę. "Tysiące motyli" wzniesie się w niebo

Od 29 kwietnia w sieci obejrzeć można najnowszy singiel pochodzącej z Lipnicy Wielkiej artystki Izabeli Szafrańskiej. „Tysiące motyli” to, jak mówi sama artystka, opowieść o miłości pełnej fascynacji i ekscytacji... Miłości wyrażającej pragnienie połączenia się z drugą osobą, nie tylko na poziomie fizycznym, ale także duchowym i emocjonalnym.

- Przedstawiony motyw motyli unoszących się w powietrzu odzwierciedla najróżniejsze emocje, które niesie ze sobą miłość. Jednocześnie jest również symbolem odrodzenia, przemiany i wolności – opowiada Izabela. - Motyle kojarzą mi się z lekkością i pięknem. I, podobnie jak miłość, są unikatowe i mają wiele barw.

A do tego są przecież jeszcze słynne „motyle w brzuchu”, które towarzyszą wielu z nas w pierwszej fazie zakochania. Tekst nowego singla powstawał dość długo.

- Musieliśmy dojrzeć – i on i ja – przyznaje Izabela Szafrańska. W końcu, gdy miała już pewność, że jest to ten moment, weszła do studia. Tam, jej słowa w dźwięki ubrał kompozytor Marcin Partyka.

- Muzykę do „Tysięcy motyli” Iza dostała ode mnie w prezencie urodzinowym – zdradza kompozytor. – Gdy tylko przeczytałem jej tekst, od razu wiedziałem, jaka powinna być. Jest on trochę magiczno-kobiecy, więc taka musiała być też ta melodia.

Utwór nie powstałby bez wspaniałych muzyków.

- Bardzo dziękuję im za piękne dźwięki! – podkreśla Izabela.

To dziewczyny z Kwartetu Beskid w składzie: Justyna Młynarczyk (I skrzypce) Alicja Bogucka (II skrzypce) Laura Mozdyniewicz (altówka) Magdalena Januś (wiolonczela) oraz Paweł Puszczało (gitara basowa, kontrabas) i Przemysław Skałuba (klarnet).

O oprawę wizualną utworu zadbał Piotr Smoleński. To on stworzył pełen magii teledysk.

- Już po pierwszym przesłuchaniu poczułem wiatr w smykach, które są sercem i oddechem tej kompozycji. To one namalowały mi całą przestrzeń, w której finalnie osadziłem prostą historie kobiety, która śpiewem wysyła uczucie swojemu wybrankowi serca – mówi Piotr Smoleński.

Jak przyznaje, zależało mu na stworzeniu onirycznego, subtelnego i pozbawionego dosłownego przekazu klimatu. Dlatego zdecydował się na otwartą przestrzeń, która w świetle dnia pokazuje dobrze, cygańską otwartą duszę do muzyki, jaką, jego zdaniem, posiada Iza.

- Kobieta, która tańczy i otula bohaterów na przemian, jest wyrazem ich wewnętrznych emocji - maluje obraz ich serc. Nocne kadry i format 4:3 zamykają widza w spojrzeniu Izy, która niczym Ikona, swoim wyglądem i śpiewem sprawia, że uruchamiają się w nas piękne i jakże ważne, będące opozycją do obecnej gonitwy życia, refleksje i odczucia – przyznaje twórca klipu. – Mam nadzieję, że tym teledyskiem pozostawiłem widza w bezpiecznej i delikatnej przestrzeni, do której będzie chciał wielokrotnie wracać. Bo to, co ulotne i wyjątkowe, można właśnie uwiecznić obrazem i muzyką.

W klipie możemy podziwiać utalentowaną tancerkę i choreografkę Adriannę Piechówkę.

- Kiedy zobaczyłam ją pierwszy raz, od razu wiedziałam, że chcę z nią współpracować. Urzekł mnie jej taniec, jej profesjonalizm i przede wszystkim jej emocjonalność – przyznaje Izabela.

To właśnie ze względu na jej wkład w najnowszy klip artystki, premiera „Tysięcy motyli” odbywa się 29 kwietnia. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca.

Teraz Izabela rozpoczyna intensywny sezon koncertowy. Będzie można zobaczyć ją m.in. na wydarzeniach w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych czy na Jødisk Kulturfestival w Kopenhadze. W zanadrzu ma też już dwie kolejne premiery.

Utwór „Tysiące motyli” jest dostępny w serwisach streamingowych - Spotify, Tidal i YouTube.

Izabela Szafrańska wciąż na wznoszącej fali

Izabela Szafrańska od  lat prężnie rozwija swoją muzyczną działalność. Jej artystyczna przygoda rozpoczęła się od zespołów regionalnych. Potem, razem z siostrami współtworzyła wokalne trio. Wspólnie koncertowały w  Polsce i za granicą. W pewnym momencie w życiu Izy pojawiła się muzyka sefardyjaska. Miłością do żydowskich dźwięków szybko zaraziła swoje siostry, co poskutkowało tym, że trio wykonujące do tej pory muzykę popularną, przekształciło się w zespół El Saffron.

I to właśnie jako El Saffron siostrom Szafrańskim w 2013 roku udało się dotrzeć do finału programu Must Be the Music.

- Wszyscy razem jesteście magiczni, człowiek jest bliski zwariowania - to jest coś pięknego – komentowała występ zespołu Ela Zapendowska.

W czasie studiów Iza weszła w nurt piosenki literackiej i poetyckiej. Z nią zdobyła wiele muzycznych nagród i uznanie jury w kraju i za granicą.

Pod koniec 2018 roku Iza wzięła udział w programie The Voice of Poland. Swoją interpretacją utworu „Flashlight" Jessie J, zachwyciła wszystkich jurorów.

- I uroda, i głos! Chce się ciebie słuchać, jeśli chciałabyś dołączyć do moje drużyny, to naprawdę będę zaszczycona – mówiła Patrycja Markowska, a Piotr Cugowski w czasie jej występu aż złapał się za głowę.

W programie nie raz padały porównania do Céline Dion. Ostatecznie Iza doszła aż do półfinału show.

Rok późnej swoją premierę miała debiutancka płyta artystki  - „Z bursztynu”. Muzykę do tekstów wybitnych polskich autorów i poetów stworzy Marcin Partyka.

W marcu 2022 r. Iza zaprezentowała słuchaczom album „Żydowska ulica/Jewish street”. Na krążku znalazły się zarówno tradycyjne pieśni żydowskie, sefardyjskie i te powstałe w żydowskim getcie, jak i utwory współczesne.

Informacje o  koncertach i muzycznych działaniach artystki można znaleźć w jej mediach społecznościowych.

     

Oprac. [email protected], fot. Marcin Partyka

„Tysiące motyli” wzniesie słuchaczy w niebo. Izabela Szafrańska zaprasza na wiosenną premierę klipu




Od 29 kwietnia w sieci obejrzeć można najnowszy singiel pochodząca z Lipnicy Wielkiej artystki Izabeli Szafrańskiej. „Tysiące motyli” to, jak mówi sama artystka, opowieść o miłości pełnej fascynacji i ekscytacji... Miłości wyrażającej pragnienie połączenia się z drugą osobą, nie tylko na poziomie fizycznym, ale także duchowym i emocjonalnym.






Dziękujemy za przesłanie błędu