Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
18/02/2018 - 06:30

Indeks Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego trafił w ręce zwycięzcy konkursu

7 lutego w Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym odbył się festiwal podróżniczy oraz konkurs, w którym do wygrania był „Indeks Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego”. Uroczystość szkolna miała na celu wzbudzić w uczniach zainteresowanie geografią i turystyką oraz poszerzyć ich wiedzę na temat państw świata. Główną nagrodą w konkursie był „Indeks ELO”, który daje gwarancję przyjęcia do dowolnie wybranej przez uczestnika klasy, bez względu na wynik rekrutacji.

Konkurs obejmował zakres podstawowej wiedzy z geografii z uwzględnieniem znajomości mapy świata. Test składał się z 30 pytań jednokrotnego wyboru, który należało wykonać w ciągu 45 minut. Do konkursu przystąpiło dziewięciu uczestników reprezentujących cztery gimnazja. Indeks otrzymała osoba, która uzyskała najwyższy wynik.

Pierwsze miejsce zajął Adrian Baran z Gimnazjum w Piątkowej. Drugie Justyna Poręba z tego samego gimnazjum, a trzecie Maciej Guśtak z Gimnazjum nr 5 w Gródku nad Dunajcem. Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe, które wzbogacono o drobne upominki.

Podczas festiwalu uczniowie szkoły oraz uczestnicy konkursu, w towarzystwie podróżników wyruszyli w niezwykłą podróż do Norwegii i Szkocji. Dzięki barwnym fotografiom i pasjonującej narracji "przenieśli  się" w inne regiony świata. Mieli możliwość wirtualnego zwiedzenia tych krajów. Mogli bliżej poznać kulturę, tradycję i zwyczaje tamtejszych mieszkańców, a ponadto podziwiać piękne krajobrazy.

RG, Fot. ELODziękujemy za przesłanie błędu