Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
17/02/2022 - 12:55

Historyczny sukces! „Echo Jaworza” zdobyło „Złotego Turonia” [ZDJĘCIA]

Ogromnym sukcesem zakończył się udział zespołu „Echo Jaworza” w 50. Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Za wybitną prezentację zdobył nagrodę „Złotego Turonia”. To historyczne osiągniecie!

Trwa karnawał, a więc okres, który kojarzony jest przede wszystkim z zabawą. Jak wiadomo potrwa do środy popielcowej (w tym roku wypada 2 marca). Wcześniej czeka nas jeszcze tłusty czwartek (24 lutego). W tym czasie organizowanych jest wiele różnego rodzaju imprez.

Od 9 do 13 lutego trwał jubileuszowy, 50. Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej. Jednym z punktów programowych imprezy był Ogólnopolski Przegląd Kolędniczy. Nie zabrakło na nim naszych regionalnych akcentów.

GOK Filia Ptaszkowa, dzięki eliminacjom poprzez konkursy kolędnicze na poziomie gminnym oraz powiatowym, wystawiła w konkursie część zespołu „Echo Jaworza”. W Bukowinie pojawiła się dorosła grupy kolędnicza „Z gwiazdą” w składzie: Krzysztof Janus, Wincenty Michalik, Marian Michalik, Marian Jabłoński, Maksymilian Motyka, Bartłomiej Janusz oraz Adrian Lompart. 

Grupa zaprezentowała się w czwartek (10 lutego) jednak na ostateczne wyniki musiała czekać do niedzieli. Wydaje się, że było warto.bo za wybitną prezentację zdobyła Grand Prix – Nagrodę główną: „Złotego Turonia”. To historyczne osiągnięcie.! Brawo! ([email protected], fot.: GOK Filia Ptaszkowa)

Historyczny sukces zespołu "Echo Jaworza"
Ogromnym sukcesem zakończył się udział zespołu „Echo Jaworza” w 50. Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej.


Dziękujemy za przesłanie błędu