Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
27/06/2019 - 10:20

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (28-30 czerwca)

I Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej, koncert u prezydenta, zawody motorowodne, a może wypad do kina? Takie atrakcje czekają na wszystkich sądeczan w najbliższych dniach.

PIĄTEK

Detal w architekturze miasta

Warsztaty dla młodzieży, których celem jest nabycie umiejętności obserwacji natury, wykształcenie indywidualnej wyobraźni przestrzennej, wyrażanej przez zręczność tworzenia kompozycji przestrzennych. Początek o godz. 10.

Wernisaż wystawy Pole minowe

„Pole minowe” to interdyscyplinarne wydarzenie artystyczne, koncentrujące się wokół zagadnienia sztuki współczesnej w kontekście młodych artystów i ich działań w obrębie sztuki współczesnej. To pierwszy projekt w Galerii BWA SOKÓŁ zajmujący się tak kompleksowo sytuacją młodych twórców, to także otwarcie dyskusji na ich problemy, zwrócenie uwagi na wyzwania, którym muszą się poddać. Początek o godz. 19.

SOBOTA

Piwniczna Zdrój: Sobótki Nadpopradzkie

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza na Wigilię Św. Jana u Czarnych Górali. W programie warsztaty kulinarne, występ Zespołu Dolina Popradu, występ Kapeli Howerna i wiele innych.

Krynica – Zdrój: Mustang Race 2019 pod Jaworzyną

W sobotę 29 czerwca w godzinach od 11.00 do 14.00 na parkingu obok stacji dolnej kolejki gondolowej na Jaworzynę pojawi się ponad 50 Fordów Mustangów w ramach Mustang Race. Będą klasyki znane z Hollywood i te najnowsze cacka marki Ford Mustang. Pojawią się wyjątkowe perełki, takie jak: Mach 1, Terminator, Boss 302 czy 700 konne Shelby. Początek o godz. 11.

Sienna: V Zawody Motorowodne o Puchar Herona

Heron Live Hotel zaprasza do udziału w zawodach motorowodnych. Zawody odbędą się w sobotę 29 czerwca 2019. Start o godz. 10.

Korzenna: Summer Party – Rozpoczęcie Wakacji 2019

Centrum Kultury w Korzennej zaprasza na pierwszy z cyklu letnich koncertów i zabaw  pod chmurką. Impreza rozpoczynająca „Wakacje 2019” odbędzie się w sobotę 29 czerwca o godzinie 20.00 na Stadionie w Korzennej.

NIEDZIELA

Stańkowa/Jaworz: Rajd Pieszy

Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna zaprasza na rodzinny Rajd Pieszy z biesiadą przy ognisku. Impreza odbędzie się w niedzielę 30 czerwca 2019 r. Początek o godz. 13.

PIĄTEK - NIEDZIELA

I Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej

Wielokulturowość naszym dziedzictwem, pod takim hasłem odbędzie się pierwszy w Nowym Sączu Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej. Festiwal potrwa od czwartku 27 do niedzieli 30 czerwca 2019 r.

PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK

Warsztaty Graffiti / Street artu z Mgr Mors

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na warsztaty Graffiti / Street artu. z Mgr Morsem. Warsztaty odbędą się w poniedziałek 1 oraz 3 – 4 i 5 lipca w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Al. Wolności 23.

WTOREK

Twórcze lata – Zofia Mirek – wystawa

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy prac Zofii Mirek, który odbędzie się we wtorek 2 lipca o godzinie 17.00 w zabytkowych piwnicach SBP – ul. Franciszkańska 11. Wystawa „Twórcze lata” będzie czynna do 20 sierpnia 2019 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

CZWARTEK

Koncert u Prezydenta: Muzyka łączy pokolenia

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na koncert Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca LACHY pt. „Muzyka łączy pokolenia”. Koncert odbędzie się 4 lipca w sali reprezentacyjnej nowosądeckiego Ratusza o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (28 czerwca - 4 lipca)

RG [email protected] Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020