Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
22/08/2019 - 14:45

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (23-25 sierpnia)

Koncert w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu, Piknik Aktywnych Mam, Kociołek Galicyjski, obchody 130 - lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku, 6. Festiwal Babie Lato, a może Dożynki Gminne w Korzennej? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Wieczór żeglarski w Winusie

Winus Club zaprasza w najbliższy piątek 23 sierpnia na wieczór z muzyką żeglarską oraz spotkanie przedrejsowe z uczestnikami rejsów jesiennych. Początek imprezy o godz. 20.

SOBOTA

Koncert w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu

Już w najbliższą sobotę o godzinie 19 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu (ul. Ks. Piotra Skargi 10) odbędzie się niezwykły koncert. W ramach obchodów 450-lecia obrazu Matki Bożej Pocieszenia przy Parafii Ducha Świętego wystąpią: Joanna Bortel (mezosopran), Paulina Kończal (obój) oraz Łukasz Kurpas (organy). Ojcowie jezuici serdecznie zapraszają.

Koncert Lusławickiej Orkiestry Talentów w ramach Festiwalu Emanacje

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na koncert w wykonaniu najmłodszej polskiej orkiestry - Lusławickiej Orkiestry Talentów. To kolejna edycja projektu, w którym biorą udział wyróżniający się młodzi muzycy z całego kraju – laureaci ogólnopolskich konkursów instrumentalnych. Orkiestra wystąpi pod batutą opiekuna artystycznego zespołu – Moniki Bachowskiej.Koncert odbędzie się w sobotę 24 sierpnia 2019 r., o godzinie 17.00 w Sali im. L. Lipińskiego. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie MCK Sokół.

Piknik Aktywnych Mam

Jedyne w Nowym Sączu wakacyjne, bezpłatne wydarzenie adresowane do mam (również przyszłych). To wyjątkowa okazja by poznać się bliżej, porozmawiać, wziąć udział w ciekawych warsztatach, po prostu spędzić miło i kreatywnie czas w towarzystwie mam. Początek pikniku o godz. 10 na sądeckich plantach. 

Piwniczna Zdrój: Letni Turniej Piłkarsko – Siatkarski

Burmistrz Piwnicznej Zdroju Dariusz Chorużyk zaprasza do udziału w Letnim Turnieju Piłkarsko – Siatkarskim. Rozgrywki odbędą się w sobotę 24 sierpnia 2019 r., o godz. 10.00 w Hali Sportowo – Rekreacyjnej na Radwanowie.

NIEDZIELA

Kociołek Galicyjski

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę 25 sierpnia 2019 r. od godziny 10.00 do 18.00 na Kociołek Galicyjski, doroczną imprezę kulinarną popularyzującą tradycyjną kuchnię regionalną. W programie imprezy: pokazy i warsztaty prowadzone przez rzemieślników i twórców ludowych, konkurs kulinarny „Kociołek Galicyjski”, prezentacja, degustacja potraw oraz koncerty i występy zespołów.

Obchody 130 - lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku serdecznie zapraszają mieszkańców i gości przebywających na terenie naszej gminy na obchody 130-lecia powstania jednostki OSP w Łącku, które odbędą się 25 sierpnia 2019 r. w Łącku.

PIĄTEK - NIEDZIELA

Stary Sącz: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej

Powiatowa i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu zaprasza najmłodszych i nie tylko na spotkania z literaturą. W dniach 23-25 sierpnia będzie odbywał się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Steel Horses Meeting w Regietowie

Steel Horses Meeting jest jednym z największych w Polsce zlotów motocyklowych. Ponad dwudziestopięcioletnia tradycja organizowanego pod koniec sierpnia spotkania sprawia, że dla wielu uczestników jest to impreza kultowa. Gośćmi są w większości miłośnicy motoryzacji wraz ze znajomymi i rodzinami co tworzy jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Obecna edycja odbędzie się 23-25 sierpnia 2019 wśród malowniczych wzgórz Beskidu Niskiego, na terenie Stadniny Koni Huculskich "Gładyszów" w Regietowie.

PIĄTEK - SOBOTA

Muszyna/Krynica Zdrój: 6. Festiwal Babie Lato

Towarzystwo Przyjaciół Doliny Popradu zaprasza na szóstą edycję Festiwalu Babie Lato. Rajd Pieszy śladami Jerzego Harasymowicza i Adama Ziemianina odbędzie się 23 sierpnia 2019 r. – start 9.30 Muszyna parking przy Dworze Starostów ul. Kity 17. Koncerty odbędą się 24 sierpnia 2019 r. na scenie plenerowej w krynickim Parku Nitribitta od godziny 16.30 do 22.00.

SOBOTA - NIEDZIELA

Stary Sącz: 11. Starosądecki Jarmark Rzemiosła

Urząd Miasta w Starym Sączu zaprasza w nadchodzący weekend 24 – 25 sierpnia 2019 r.  na Starosądecki Jarmark Rzemiosła. W programie: kiermasz wyrobów regionalnych, rękodzieło, tradycyjne potrawy, występy zespołów: „Spod Prehyby”, Starosądeczanie, Bystra Kicora, Poisons, Liber &InoRos, Starosądecki Chór Gospel, Góralsi i wiele innych.

Dożynki Gminne w Korzennej.

Już w najbliższy weekend w Korzennej mieszkańcy będą świętować gminne dożynki. Tegoroczną gwiazdą będzie zespół Bayer Full, który wystąpi w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 20, ale na tym nie koniec atrakcji. Organizatorzy zapowiadają przeloty samolotowe. Do dyspozycji będą również stoiska gastronomiczne, place zabaw i park linowy.

PONIEDZIAŁEK

Sidney Polak z zespołem

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel  zaprasza,  w ramach Poniedziałku ze Sztuką na koncert Sidney Polak z zespołem. Koncert odbędzie się w poniedziałek 26 sierpnia 2019 r., o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sącz, Al. Wolności 23.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (23-29 sierpnia)

RG [email protected] Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020