Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
21/02/2019 - 00:15

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (22-24 lutego)

Uroczysta Gala VII edycji konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora, Sądeckie Targi Książki, a może Wielka Gala Sądeczan? Takie atrakcje czekają na sądeczan w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Krynica Źródłem Kultury - Ania Dąbrowska

Koncert Ani Dąbrowskiej odbędzie się w piątek 22 lutego o godz. 19 w Pijalni Głównej w Krynicy.

SOBOTA

Sądeckie Targi Książki

Sądeckie Targi Książki odbędą się 23 lutego w Małopolskim Centrum Kultury „SOKÓŁ” w Nowym Sączu. Początek o godz. 13 w sali edukacyjnej (II piętro). Wśród wielu stoisk, przy których będą promowali się nasi wystawcy – renomowane wydawnictwa z całego regionu, znajdziecie państwo także stoisko Sądeczanina. Z łatwością go zlokalizujecie. Warto będzie do niego podejść.Na stoisku będzie dostępny najnowszy – lutowy numer miesięcznika Sądeczanin, który można będzie kupić, a także archiwalne numery miesięcznika z 2018 roku.

Uroczysta Gala VII edycji konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora

Uroczysta gala, na której poznamy laureatów VII edycji konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, w sobotę, 23 lutego. Rozpocznie się ona o godz. 18. Wszystkich miłośników książki zapraszamy do odwiedzenia stoisk wystawienniczych w MCK „Sokół”. Początek targów o godz. 13.00. Można będzie nabyć różne publikacje dotyczące Sądecczyzny i nie tylko. Można też będzie porozmawiać z autorami i zdobyć ich autograf. Spotkanie z autorami będzie trwało od godz. 14 do 18 i wezmą w nim udział  m.in.: Adam Ziemianin, Anna Totoń, Łukasz Połomski, Piotr Łopatkiewicz, Tadeusz Łopatkiewicz, ks. Stanisław Ciurka, Barbara Paluchowa, Jakub Marcin Bulzak, Joanna Babiarz, Beata Sabała – Zielińska, Kazimierz Twardowski.

II Międzynarodowy Halowy Turniej w Piłce Nożnej Dziewcząt

W dniu 23 lutego 2019 roku w hali sportowej MOSiR Nowy Sącz ul. Nadbrzeżna 34 odbędzie się II Międzynarodowy Halowy Turniej w Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii Orliczek (U-10), na którym pojawią się zespoły z Polski oraz Słowacji. Pierwszy mecz o godz. 8.30.Turniej jest imprezą charytatywną na rzecz 22-letniego Mateusza Trzecieckiego z Wielogłów koło Nowego Sącza. Podczas imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna oraz licytacje przekazanych przez darczyńców przedmiotów i gadżetów związanych z piłką nożną.

Koncert charytatywny poświęcony pamięci Danuty Szaflarskiej

23 lutego 2019 r.. o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, odbędzie się koncert charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na budowę pomnika wielkiej Damy polskiego kina i teatru pani Danuty Szaflarskiej w Piwnicznej – Zdroju.Bezpłatne karty wstępu na koncert do pobrania od poniedziałku 18 lutego w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, Al. Wolności 23 lub w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Piwnicznej Zdroju, Rynek 11

Muszyna: Koncert karnawałowy

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zaprasza, w sobotę 23 lutego 2019 r., o godzinie 18.00  na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Sinfonia Nova. Koncert odbędzie się w muszyńskim Dworze Starostów, ul. Kity 17. Wstęp wolny.

Krynica Źródłem Kultury - Lady Pank

Koncert Lady Pank odbędzie się w sobotę 23 lutego o godz. 19 w Pijalni Głównej w Krynicy.

NIEDZIELA

Wielka Gala Sądeczan

Wielka Gala Sądeczan, podczas której zostaną ogłoszone wyniki wraz z wręczeniem nominacji i przyznaniem tytułu Sądeczanin Roku 2018 odbędzie się 24 lutego 2019 (niedziela) o godz. 11:00 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Śnieżka. Historia odwrócona – spektakl dla dzieci

„Śnieżka. Historia Odwrócona” to bajka jakiej jeszcze nie znacie. Nowa historia, nowi bohaterowie którzy odwracają bieg wydarzeń. Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z francuskim Lordem, przebojową Śnieżką, odważnym rycerzem Karolem i nieszczęśliwą z braku miłości Królową. Ale jak w każdej historii wszystko dobrze się kończy , sami zobaczycie dlaczego…Spektakl dobędzie się w niedzielę 24 lutego o godzinie 15.00

PONIEDZIAŁEK

„I dziwić się nie przestanę…”

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Anny Wantuch  „I dziwić się nie przestanę…” zorganizowanej z okazji 35-lecia pracy fotograficznej artystki. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 25 lutego o godz. 18.00 w zabytkowych piwnicach biblioteki. Wystawa czynna będzie do 28 marca 2019 r. w godzinach otwarcia biblioteki.   

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (22-28 lutego)

RG [email protected]
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach