Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
13/06/2019 - 10:05

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (14-16 czerwca)

Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu, XXIV Koncert w Wirydarzu, IV Charytatywny Bieg Św. Wawrzyńca, Festyn Rodzinny, a może Wieczór Kameralny z Kwartetem Galicyjskim? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Wieczór Kameralny z Kwartetem Galicyjskim

Małopolskie Centrum Kultury „SOKÓŁ” zaprasza na koncert Kwartetu Galicyjskiego, który tworzą absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncert odbędzie się w piątek 14 czerwca 2019 r., o godzinie 19.00 w Sali im. R.Sichrawy.

SOBOTA

IV Charytatywny Bieg Św. Wawrzyńca oraz Festyn Rodzinny

W sobotę 15 czerwca zapraszamy na Stadion KS Biegoniczanka na Festyn Rodzinny oraz zachęcamy do udziału w IV Charytatywnym Biegu Św. Wawrzyńca. Tegoroczny Bieg odbędzie się dla  Darka i Krzyśka. Każdy uczestnik wpłaca 5 zł wpisowego i za każdego zawodnika, który ukończy bieg – sponsorzy wpłacą po 5 zł na leczenie i rehabilitację Darka i Krzyśka.

Noc Teatrów: Scenariusz na parę

Teatr „trzynastka” wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury zapraszają na spektakl "Scenariusz na parę" na motywach sztuki Bolesława Schaeffera „Scenariusz dla trzech aktorów”. Przedstawienie, w ramach Ogólnopolskiej Nocy Teatrów,  odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2019 r., o godzinie 21.00.

NIEDZIELA

Stary Sącz: Diecezjalne Święto Rodziny

W najbliższą niedzielę 16 czerwca 2019 r. na placu przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Organizatorzy serdecznie zapraszają od godziny 11.00 do 18.15. Świętowanie rozpocznie Eucharystia o godz. 11. Następnie odbędzie się folkowy festyn rodzinny. Na scenie wystąpią m.in. Ptaszkowianie, Teatr Pinokio, Mali Iglopolanie oraz Podegrodzcy Chłopcy.

Pielgrzymka rowerowa z Nowego do Starego Sącza

Z okazji 20. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Starym Sączu, już w najbliższą niedzielę zostanie zorganizowana pielgrzymka rowerowa do Starego Sącza. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.30 przy ruinach sądeckiej Baszty Kowalskiej. Zanim uczestnicy wyruszą w trasę, będą mieli okazję wysłuchać prelekcji policjanta na temat bezpieczeństwa rowerzystów zarówno na ścieżce rowerowej, jak i na drogach publicznych. Po dotarciu na miejsce pielgrzymi wezmą udział w mszy.

Tribute to Kaczmarski

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza w niedzielę 16 czerwca 2019 r., o godzinie 18.00 na koncert upamiętniający 20. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II na Sądecczyźnie. Usłyszmy niezapomniane utwory Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu dwóch znakomitych instrumentalistów.Koncertowi towarzyszyć będą tradycyjnie: o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za życie, dzieło i świętość Jana Pawła II w kościele św. Kazimierza oraz o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy Skale Piotrowej na Sądeckich Plantach.

XXIV Koncert w Wirydarzu

Fundacja im. dr. Jerzego Masiora zaprasza do wirydarza oo. Jezuitów, który stał się miejscem wspaniałych letnich wieczorów, przepełnionych sztuką. Przed Państwem XXIV koncert z cyklu „Sądeckie Talenty” i prezentacja kolejnej grupy utalentowanych młodych artystów.Koncert odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 r. o godzinie 19.00 w wirydarzu oo. Jezuitów przy ul. Piotra Skargi 10  w Nowym Sączu. Wstęp wolny.

Królowa Górna: X Świętojanki w Dolinie Królówki

W najbliższą niedzielę 16 czerwca 2019 r. przy plenerowej scenie widowiskowej w Królowej Górnej odbędzie się piknik rodzinny Świętojanki w Dolinie Królówki. Początek o godz. 13.30.

PIĄTEK - NIEDZIELA

II Zlot Food Tracków w Nowym Sączu

Wszystkich miłośników gastronomii na kółkach zapraszamy w najbliższy weekend 14 – 16 czerwca 2019 r. na nowosądecki Rynek.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (14-20 czerwca)

RG [email protected] Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)