Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
09/05/2019 - 11:20

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (10-12 maja)

Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku, piknik historyczny w Małej Wsi, festyn charytatywny w WSB, a może Fontanna Talentów w Krynicy? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Muszyna: Muzyczne Wspomnienie Artysty

Stowarzyszenie Klucz Muszyński zaprasza na uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej oraz koncert poświęcony pamięci kompozytora, malarza, pedagoga Zbigniewa Bujarskiego. Uroczystości odbędą się w piątek 10 maja 2019 r.

Krynica – Zdrój: Koncert muzyki sakralnej

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krynicy – Zdroju zaprasza na Koncert Muzyki Sakralnej w wykonaniu młodzieży ze szkół muzycznych z Winnicy oraz Krynicy – Zdroju. Koncert odbędzie się w piątek 10 maja 2019 r., o godzinie 19.30 w kościele parafialnym, ul. Kościelna 2. Wstęp wolny.

Piwniczna Zdrój: III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Ogniwo” , Szkoła Podstawowa nr. 1 w Piwnicznej Zdroju oraz MGOK w Piwnicznej Zdroju zapraszają do udziału w III Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt rocznik 2003 i młodsze. Turniej odbędzie w piątek 10 maja 2019 r.

Malarstwo na szkle – Lesław Kuźma

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autor Lesław Kuźma zapraszają na wystawę malarstwa na szkle. Wystawę będzie można zobaczyć w dniach od 10 maja – 4 czerwca 2019 r. w godzinach pracy Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2. Wernisaż wystawy odbędzie się 10 maja 2019 r., o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!

Wystawa: Skarby Ogrodów

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu zaprasza na wystawę prac członków stowarzyszenia pt. „Skarby Ogrodów”. Wernisaż połączony z koncertem oraz recytacja wierszy odbędzie się w czwartek 9 maja o godzinie 17.00 w Galerii TPSP, ul. Jagiellońska 50. Wystawa będzie prezentowana do 5 czerwca 2019 r.

Wystawa prac uczniów Katolickiego Liceum Plastycznego

Katolickie Liceum Plastyczne w Nowym Sączu zaprasza do Galerii Sztuki SOKÓŁ na wystawę prac uczniów. Wernisaż odbędzie się w piątek 10 maja, o godzinie 16.00. Wystawa będzie prezentowana do 6 czerwca 2019 r.

SOBOTA

85 rocznica OSP Korzenna

Już w najbliższą sobotę 11 maja strażacy z Korzennej zapraszają na uroczystości jubileuszowe. Świętowanie rozpocznie Msza Święta. Po zakończonej Eucharystii nastąpi przemarsz do kapliczki św. Floriana, gdzie zostaną złożone kwiaty. Na placu przed remizą zostanie wciągnięta flaga na maszt. Zostaną wręczone odznaczenia. Na zakończenie zabawa strażacka z Zespołem Eleganci.

Mecz: MKS Sandecja vs RKS Raków Częstochowa

W sobotę 11 maja Sandecja Nowy Sącz rozegra ostatni mecz na własnym stadionie w tym sezonie. Przeciwnikiem Biało-Czarnych będzie zespół Rakowa Częstochowa, beniaminka Lotto Ekstraklasy. Zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko, dlatego nie może cię zabraknąć na stadionie miejskim przy ulicy Kilińskiego 47. Pierwszy gwizdek, o 17.45.

Festyn Charytatywny w WSB

11 maja 2019 r., od godziny 11.00 na terenie Kampusu WSB – NLU (ul. Zielona 27) odbędzie się festyn charytatywny dla Julii i Kamili. Dziewczyny cierpią na rdzeniowy zanik mięśni i muszą się poruszać na wózkach inwalidzkich. Ich dom nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Celem jest pomoc w zebraniu środków na budowę nowego, dostosowanego do ich potrzeb domu. W programie m.in. koncert Kordiana.

Muszynka: Konfederacka Majówka

Stowarzyszenie Odkryj Tylicz i Sołectwo Muszynka zapraszają w sobotę 11 maja 2019 r. na Konfederacką Majówkę.

NIEDZIELA

Mała Wieś: Piknik historyczny

12 maja 2019 r. w Małej Wsi odbędzie się piknik historyczno- militarny, który rozpocznie się o godz. 13.00. W programie: inscenizacja historyczna z wykorzystaniem oryginalnego jeżdżącego radzieckiego czołgu T-34. Po zakończeniu inscenizacji odbędzie się dynamiczny pokaz możliwości czołgu Tank Crash. Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi, każdy będzie mógł zajrzeć do wnętrza czołgu i poczuć klimat jak w „Czterej pancerni i pies”.

Gminny Dzień Strażaka w Wojnarowej

W tym roku Gminny Dzień Strażaka odbędzie się w Wojnarowej. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą. Po zakończonej Eucharystii na scenie wystąpi Orkiestra Dęta z Mogilna, grupa tańca nowoczesnego oraz grupa wokalna z Wojnarowej.

SOBOTA - NIEDZIELA

Łącko: Święto Kwitnącej Jabłoni

Wójt Gminy Łącko oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku zapraszają w najbliższy weekend 11 oraz 12 maja 2019 r. na Święto Kwitnącej Jabłoni. Na scenie wystąpią: zespół Pogwizdani, Lachersi, kabaret Weźrzesz, Rootzmans, Kamil Bednarek i wiele innych zespołów. Wstęp wolny.

PIĄTEK - NIEDZIELA

Krynica – Zdrój: Fontanna Talentów

Urząd Miasta Krynicy – Zdroju oraz Fundacja Bratnia Dusza zapraszają na cykl imprez kulturalnych które odbędą się w ramach III Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Fontanna Talentów.

WTOREK

Lachowskie smaki

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na gawędę o kuchni regionalnej oraz degustację potraw z babcinych przepisów. Impreza odbędzie się we wtorek 14 maja 2019 r., o godzinie 17.00 w siedzibie głównej SBP, ul. Franciszkańska 11. Wstęp wolny.

CZWARTEK

„Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem - literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 maja 2019 r. o godzinie 18.00 w siedzibie głównej SBP, ul. Franciszkańska 11. Wstęp wolny.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (10-16 maja)

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)