Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
27/11/2016 - 07:20

Gdzie chcieli polecieć uczniowie z elitarnego liceum?

Grupa klasy 1C o profilu językowo-turystyczno-psychologicznym Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego wybrała się na zajęcia do Biura Podróży „Maxim” w Nowym Sączu. Została bardzo miło powitana przez trzy sympatyczne panie, które przybliżyły historię biura oraz zasady jego funkcjonowania.

Biuro Podróży „Maxim” powstało w Nowym Sączu w roku 1990 i z powodzeniem wciąż poszerza i wzbogaca swoją ofertę turystyczną. Zajmuje się ono organizacją: wczasów w kraju oraz za granicą, wycieczek w najciekawsze miejsca w Polsce i Europie, kolonii dla dzieci i młodzieży, kuligów, wyjazdów do teatrów i opery oraz bardzo dużą ilością innych imprez oraz wyjazdów. Panie, które mieliśmy okazję poznać, opowiedziały o tym jak trudna jest praca w biurze podróży. Pracownicy muszą mieć ogromną wiedzę na temat każdego kraju oraz ciekawych miejsc na świecie. Bardzo duża wiedza w zakresie geografii jest podstawą ich pracy. Niezbędnym elementem jest również umiejętność porozumiewania się w języku angielskim oraz mile widziane są też inne języki. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda wypełnianie formularza organizacji wycieczki. Panie, których pasją jest turystyka, chętnie odpowiadały na nasze pytania, dzieląc się z nami ogromną wiedzą, jaką posiadają. Dowiedzieliśmy się, że najczęściej wybieranym regionem na wczasy jest Grecja oraz Hiszpania. Młodzież na wycieczki szkolne jako cel wybiera chętnie Warszawę, Wrocław, ale również Bieszczady. Pani, która zajmuje się organizacją wycieczek zagranicznych, opowiedziała nam o tym, jakie to trudne, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zajmuje jej to czasami kilka dni oraz nocy, by znaleźć ciekawe miejsca, które można odwiedzić w danym kraju. Trzeba również znaleźć dobry nocleg, w odpowiedniej lokalizacji. Bardzo ważną rolę w wycieczkach odgrywa przewodnik, który musi być charyzmatyczny oraz co najważniejsze musi z pasją opowiadać o danym miejscu, aby do niego przekonać. Najtrudniejszym zadaniem jednak jest sporządzenie szczegółowego planu dnia. Osoba, która się tym zajmuje musi dokładnie przewidzieć, gdzie i o której godzinie grupa będzie się znajdować i co zwiedzać, aby móc np. zarezerwować bilety do zwiedzanych miejsc.

Podsumowując, aby pracować w biurze podróży trzeba przede wszystkim: być uprzejmym, zainteresowanym turystyką, przedsiębiorczym, cierpliwym oraz dobrze znać języki obce.

Zajęcia te były dla nas bardzo ważne, ponieważ pozyskaliśmy fundamentalną wiedzę w zakresie turystyki oraz działalności biura podróży. Panie, które mają okazję pracować w tym biurze, są dla nas idealnym przykładem na to, jakim człowiekiem być, aby odnaleźć się w branży turystycznej. Miejmy nadzieję, że kiedyś my będziemy mięli okazję "zarażać" innych swoją pasją do podróży, tak jak zrobiły to trzy niesamowite panie.

Paulina Baran, Tymoteusz Frączek, uczniowie ELO w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu