Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
06/12/2018 - 06:45

Europejski Tydzień Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu

Jak co roku, w pierwszym tygodniu grudnia, w Szkole Podstawowej nr 6 im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu.


Europejski Tydzień Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu
Z tej okazji w wielu miastach prowadzone są konsultacje, warsztaty dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w temacie autyzmu. W tym roku uroczyste obchody Tygodnia Autyzmu odbywały się 4 grudnia tam, gdzie uczą się dzieci z autyzmem.

Uroczystość otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6: - Wszyscy różnimy się od siebie, może inaczej mówimy, inaczej wyglądamy, inaczej sie zachowujemy – mówiła Halina Stanek. - Mamy inne potrzeby i pragnienia, ale dopiero razem, we wspólnocie możemy tworzyć i dostrzegać więcej i piękniej.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zacni goście: inspektor Wydziału Edukacji Pani H. Wiśniowska, prezes Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA Pani B. Fryc, przewodnicząca Związku Zawodowego Solidarność Pani M. Zielińska-Gorzula, przewodnicząca Osiedla  Zabełcze Pani B. Kałużny, kierownik WTZ Pan J. Reszkiewicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani K. Malik-Ziętek, psycholog Pani I. Biała oraz dyrektor Zespołu Przedszkoli Pani L. Kantor.


Europejski Tydzień Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu

Uroczystość została przygotowana przez Panie A. ZarzekaJ. Stępień oraz uczniów z klas autystycznych. Obchodom przyświecało hasło “ Podaruj mi serce”, które na co dzień wyraża najskrytsze marzenia dzieci niepełnosprawnych. Popis swoich talentów i umiejętności dali uczniowie z autyzmem, wywołując na twarzach gości oraz rodziców wiele emocji i wzruszenia.

- Dziękuję wszystkim, którzy sa dzisiaj z nami i razem świętują Europejskie Dni Autyzmu, dziękuję za wrażliwość serca i każda pomoc i naukę – zwróciła się do zebranych dyrektor szkoły na zakończenie uroczystości. - Potrzebujemy siebie nawzajem i każdy z nas ma coś czym może się podzielić z innymi, bo każdy może wnosić ze sobą to co ma najlepsze.

(SP nr 6)Dziękujemy za przesłanie błędu