Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
26/02/2013 - 07:02

Dyplomy i medale dla działaczy PTTK Beskid

Zarząd Województwa Małopolskiego w Krakowie od 2008 roku przyznaje Dyplomy Marszałka Województwa Małopolskiego „ Za wkład , rozwój i promocję turystyki w województwie małopolskim, za działalność przewodnicką, upowszechnianie przewodnictwa i podnoszenie jakości usług przewodnickich”.
Takie wręczenie dyplomów i innych odznaczeń odbyło się na Zamku Królewskim w Niepołomicach zorganizowane przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. Na Gali Przewodnickiej byli obecni między innym marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie Lech Drożdżyński oraz brać przewodnicka z terenu województwa.
W czasie uroczystości przewodnicy PTTK O/Beskid w Nowym Sączu: Karol Krokowski i Leszek Nowak otrzymali medale: „Za zasługi dla Turystyki”, a Dyplomy Marszałka Województwa Małopolskiego otrzymali Eugeniusz Bednarek – skarbnik Zarządu Oddziału Beskid, Edward Storch – przewodniczący Komisji Opieki n/zabytkami O/Beskid. Po uroczystości uczestnicy Gali mieli okazję zwiedzić wyremontowane wnętrze niepołomickiego zamku, w którym zostały umieszczone ekspozycje : „Sukiennice w Niepołomicach - znane i nieznane, „Europejskie skarby Muzeum narodowego z Muzeum Czartoryskich w Krakowie oraz „Myślistwo i trofea”

Źródło: Zofia Winiarska-Hebenstreit, rzecznik prasowy PTTK
(oprac. JB)
Dziękujemy za przesłanie błędu