Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
22/08/2022 - 16:00

Dożynki w Cieniawie. To było hucznie obchodzone święto plonów [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbyły się dożynki w Cieniawie. Święto plonów było okazją do podziękowania za tegoroczne zbiory i wspólnego świętowania. Oczywiście nie zabrakło pięknego wieńca i wspólnej biesiady. To był wyjątkowy dzień!

Dożynki - wyjątkowe święto

Dożynki, a więc święto plonów są tradycją. Co roku jest to okazja do podziękowania za udane żniwa i świętowania obfitego sezonu prac rolniczych. W wielu gminach naszego regionu już się odbyły. Niedawno bawili się m.in. mieszkańcy Korzennej, Laskowej czy Kamienicy.

Święto plonów w Cieniawie

Dożynki odbywały się oczywiście również w Cieniawie. Mieszkańcy spotkali się w ubiegłą niedzielę (21 sierpnia). Odbyła się uroczysta msza św., nie zabrakło też pięknego wieńca (który wykonała artystka ludowa – Celina Kruczek), śpiewów i wspólnej radości. Starościną była Bernadetta Tarasek, a starostą sołtys Cieniawy – Dariusz Jasiński.

Oprawę muzyczną zapewnił grający na ludowo zespół. Święto zakończone zostało wspólną biesiadą na stadionie. - Każdy powinien się weselić, błogosławić ziemi i dziękować rolnikom. Gospodarzy jest coraz mniej, więc warto żeby wybrzmiały słowa księdza proboszcza Wacława Barnasia, który powiedział podczas kazania, że każdy powinien świętować dożynki, bo wszyscy jemy chleb – mówi Irena Miczołek, prezes SKT „Sądeczanin” oddział Grybów. ([email protected], fot.: Irena Miczołek)

Dożynki w Cieniawie
W niedzielę odbyły się dożynki w Cieniawie. To był wyjątkowy dzień!


Dziękujemy za przesłanie błędu