Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
15/04/2021 - 16:30

Daniel Lizoń z Wojnarowej zaśpiewał w "Szansie na sukces". To było coś!

Coraz częściej do programu "Szansa na sukces" trafiają zdolni wokaliści i artyści z Sądecczyzny. Nie inaczej było w zeszłą niedzielę - widzowie dwójki mogli obejrzeć występ Daniela Lizonia z Wojnarowej. Ma wielki talent.

Czytaj też: Tomasz Bulzak z Nowego Sącza wyśpiewał swoją szansę w "Szansie na sukces"

Daniel Lizoń ma 37 lat. Urodził się w Nowym Sączu, jednak obecnie mieszka w Wojnarowej. Pięć lat temu walczył o tytuł ”Sądeckiego autora” w Konkursie o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora, organizowanym przez Fundację Sądecką. Mówią o nim, że jest poetą o ostrym widzeniu świata. Poza tym to prawdziwy artysta.

W ubiegłą niedzielę mieszkańcy regionu mieli okazję zobaczyć Daniela w programie ”Szansa na sukces”, w którym zmierzył się z repertuarem zespołu Trubadurzy. Grupa znana jest z charakterystycznych utworów, w których łączy rock and rolla ze stylistyką wschodniosłowiańskiej muzyki ludowej. Na antenie dwójki Daniel opowiedział też o swojej pracy. 

W ostatnim odcinku zaśpiewał piosenkę ”Uśmiechajcie się dziewczęta”. Nie udało mu się zwyciężyć, jednak artyści z zespołu zobaczyli w nim talent i prawdziwy potencjał. – Wszyscy uczestnicy poradzili sobie doskonale – podsumowali ich występy.

Mieliśmy okazję poznać Daniela jako artystę wiernego swoim największym pasjom – poezji i muzyce. W 2007 roku muzyk został laureatem Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Wcześniej zdobył liczne wyróżnienia w konkursach poetyckich. Ma także na koncie kilka tomików wierszy. Daniel porusza w nich sprawy ważne dla każdego z nas, podejmuje też niełatwe dylematy egzystencjalne.

Występ Daniela można obejrzeć pod tym linkiem. ([email protected], fot. screen, Szansa na sukces)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu