Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
22/07/2015 - 06:43

Ciekawostki krynickiego Deptaka – nowy quest o Krynicy

Quest, który prowadzi przez krynicki Deptak i zapoznaje z ciekawymi historiami z nim związanymi, jest już gotowy. Wędrówka będzie się rozpoczynać od wejścia na Deptak (skrzyżowanie przy ul. Kraszewskiego), a zakończy się znalezieniem skarbu. Gdzie? Tego dowiedzą się osoby, które przejdą całą trasę i rozwiążą kolejne zadania.
 Questing to gra, która polega na odkrywaniu miejsc lokalnego dziedzictwa. To tworzenie nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Kolejne miejsca na trasie znajduje się, rozwiązując rymowane zagadki, na końcu wyprawy na odkrywców czeka skarb. Quest to przede wszystkim wspaniała zabawa dla całych rodzin czy grup, odwiedzających wybraną miejscowość. Nie jest nam tu potrzebny przewodnik, a czas zwiedzania wybieramy sami.

Quest powstał w ramach projektu „Seniorzy aktywni społecznie”, realizowanego przez Fundację MiLA z Krakowa przy wsparciu finansowym Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, podczas warsztatów prowadzonych przez Krzysztofa Florysa. Nad tworzeniem tekstu pracowali: członkinie stowarzyszenia „Aktywną bądź”, słuchacze Uniwersytetu III Wieku i pracownicy krynickiej biblioteki oraz Informacji Turystycznej.

Wydrukowane ulotki z tekstem questu dostępne są w Bibliotece Publicznej, w Informacji Turystycznej, a także na stronie internetowej www.bestquest.pl.

Agnieszka Szczotka


Dziękujemy za przesłanie błędu