Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
24/12/2021 - 06:25

To będzie piękna, świąteczna szopka. W Obidzy już postawili ją przy kościele

Związek Podhalan Oddział w Obidzy serdecznie zaprasza do odwiedzania żywej szopki, znajdującej się na parkingu kościoła w Obidzy.

Szopka w Obidzy. Fot. Władysław Wójcik

Gotowa szopka, udostępniona będzie do zwiedzania od 24 grudnia do 9 stycznia przyszłego roku w godzinach od 9 do 20. Zobaczyć będzie można w niej m.in. osła, kucyki, owce i psy pasterskie, a także ptactwo domowe. Ponadto szopka zostanie wzbogacona zabytkowymi przedmiotami domowego użytku. Sporadycznie, w zależności od warunków atmosferycznych, dzieci będą mogły przejechać się na kucyku.

Szopkę wystawia Związek Podhalan, Oddział w Obidzy z prezesem Władysławem Wójcikiem (któremu dziękujemy również za załączone zdjęcia). Ten sam Zwoiązek Podhalan, który zorganizował w niedzielę 10 października widowiskowy redyk. Z Jazowska do Obidzy, przy akompaniamencie góralskiej muzyki, przeszło w nim ponad czterysta owiec.

Inicjatorem i pomysłodawcą szopki jest bacą z Obidzy, Władysław Sajdak. Wraz z proboszczem Janem Gwoździem serdecznie zaprasza do odwiedzania żywej szopki, znajdującej się na parkingu kościoła w Obidzy. ([email protected])

obidza_-_szopka_juz_stoi_przy_kosciele._bedzie_ja_mozna_zwiedzac_w_wigilieDziękujemy za przesłanie błędu