Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
27/09/2023 - 13:40

Na Festiwalu Lachów i Górali oczarowali widownię. “Dolina Popradu” od lat kultywuje tradycję [WIDEO]

III Festiwal Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju był niezwykle udany. Nagrodę Grand Prix zdobył Zespół Regionalny „Dolina Popradu”, który zaprezentował program „Na flisie”. O sukcesach i kultywowaniu tradycji porozmawialiśmy z Wandą Łomnicką-Dulak - pisarką i autorką scenariusza oraz Piotrem Kuligiem - kierownika zespołu.

Grand Prix Festiwalu Lachów i Górali to już kolejna nagroda dla przygotowanego przez panią spektaklu, tak?
W. Łomnicka-Dulak: Zgadza się. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy to pokazać podczas festiwalu w Piwnicznej i miejscowi mieli okazję zobaczyć spektakl. Do tej pory prezentowaliśmy go dwukrotnie. Nagrodzony został też w Żywcu.

A to przecież nie pierwsza i na pewno nie ostatnia nagroda w historii 58-letniego zespołu.
- P. Kulig
: Tak. Mamy na koncie choćby kilka ciupag z Międzynarodowego Festiwalu Ziem Górskich w Zakopanem. W tym roku dostaliśmy za ten spektakl też nagrodę prof. Romana Reinfussa za dochowanie tradycji, autentyczność przekazu.

W tym roku ogłosiliście również nabór do zespołu.
- P. Kulig:
To prawda. Po serii festiwali wracamy do normalnego życia zespołu i ogłosiliśmy nabór. Spotkanie organizacyjne przewidujemy w ostatni piątek września. Szukamy każdego, kto chciałby występować, uczyć się tańczyć. Nie ma żadnej bariery wiekowej, pokazuje to również przedstawienie jakie zaprezentowaliśmy. 

Cała rozmowa znajduje się w materiale filmowym. (rozmawiał: Tomasz Kowalski, wideo: Mateusz Pogwizd, fot.: ES, IM)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu