Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
11/12/2020 - 12:20

Nietypowy widok: młodzież i godła czyli konkurs "Mój Region-Moja Duma ..."

Nagrody dla laureatów wojewódzkiego konkursu historycznego "Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma" w kategoriach: test online oraz prace konkursowe są już rozdane. Wśród nagród znalazły się nietypowo.....godła narodowe. Czy to nowy patriotyczny trend, który przyjmie się w domostwach statystycznych Sądeczan?

Gratulacje laureatom, którzy pojedynczo zgłaszali się do biura stowarzyszenia w Nowym Sączu składał sam Prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa "Sądeczanin" Zygmunt Berdychowski. Słowa podziękowania i uznania padły również ze strony koordynator konkursu pani Moniki Fikiel-Szkarłat.

Każdy z laureatów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody specjalne. Za najlepsze wyniki testu online przeprowadzonego 7 grudnia br. wręczono tablety. Za wykonanie najlepszych prac konkursowych z kolei przyznano nagrody dość nietypowe ale jakże szlachetne: godła narodowe oraz pokrowce wykonane techniką regionalną z wyhaftowanym orłem.

Dodatkowo każdy z 8 laureatów otrzymał jedyny taki w regionie Elementarz Historyczny Sądeczanina wydany przez Fundację Sądecką, kwartalnik "Sądeczanin-Historia", a także kubek z wygrawerowanym godłem oraz symbolem patriotycznym, tak ważnym dla Sądeczan. Chodzi o odznakę słynnego 1 Pułku Strzelców Podhalańskich.

Jest to tym bardziej znamienne z uwagi na fakt, że już w tym roku podjęte są konkretne działania zmierzające do przywrócenia jednostki wojskowej, odwołującej się do tej chlubnej tradycji. Przypomnijmy przy tym, że to właśnie SKT "Sądeczanin" było inicjatorem apelu i oddolnej kampanii zbierania podpisów pod tą inicjatywą.

Kubki te za pośrednictwem szkół trafiają również do każdego z 306 uczestników konkursu oaz opiekunów naukowych.

Wartość wszystkich nagród konkursowych wyniosła łącznie 9 440 zł. Gratulujemy.

A oto laureaci, którzy uzyskali najwyższy wynik w quizie historycznym:

Kategoria szkoły podstawowe, klasy IV-VI -  Miejsce I zdobył Michał Porębski ze Szkoły Podstawowej im. Generała Franciszka Gagora w Koniuszowej (opiekun naukowy Monika Fikiel-Szkałat)

Kategoria szkoły podstawowe, klasy VII-VIII -  Miejsce I zdobyła Zofia Rolka ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka z Asyżu w Łabowej (opiekun naukowy Adam Hejmej)

Kategoria szkoły ponadpodstawowe -  Miejsce I zdobyła Patrycja Majchrzak z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu (opiekun naukowy Teresa Stasiak)

A poniżej prezentujemy laureatów, którzy uzyskali najwyższą punktację wśród nadsyłanych przez uczestników wypracowań konkursowych:

Kategoria szkoły podstawowe, klasy IV-VI -  Miejsce I zdobyła Kinga Gródek ze Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy (opiekun naukowy Krystyna Gargula)

Kategoria szkoły podstawowe, klasy VII-VIII -  Laureatami zostali: Karolina Bodziony ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka z Asyżu w Łabowej (opiekun naukowy Adam Hejmej) oraz Adrian Samoder ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju w Nowym Sączu (opiekun naukowy Piotr Kaleta)

Kategoria szkoły ponadpodstawowe -  Laureatami zostali: Joanna Gabryś z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu (opiekun naukowy Aneta Grabowska) oraz Karol Nowak z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu (opiekun naukowy Teresa Stasiak)

Gratulujemy!

(P.B.)

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Odbiór nagród - konkurs "Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma"
Edycja 2020, kategorie: test online, wypracowania konkursowe


Dziękujemy za przesłanie błędu