Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
20/01/2019 - 11:30

Sądeczanie chcą powrotu podhalańczyków. Wciąż trwa zbiórka podpisów pod apelem

Od samego rana w kościołach Sądecczyzny odbywa się zbiórka podpisów na rzecz powrotu 1 pułku strzelców podhalańskich. Ludzie chętnie włączają się w akcję i składają podpisy pod apelem.

Dzisiaj od samego rana w wielu parafiach Sądecczyzny zbierane są podpisy na rzecz powrotu do Nowego Sącza 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Ludzie chętnie włączają się w akcję. Podchodzą do stolika, na którym znajdują się listy poparcia i podpisują je. Wcale nie trzeba ich do tego namawiać, bo jak sami podkreślają, to jest ich patriotyczny obowiązek. Swoje podpisy składają zarówno młodsi, jak i starsi.

- Kiedyś już w Nowym Sączu była jednostka wojskowa i myślę, że powinna zostać przywrócona. Dla wszystkich mieszkańców Sądecczyzny jest to wielka okazja, ponieważ pojawią się nowe miejsca pracy i w Nowym Sączu będzie bezpieczniej – wyjaśnia pani Edyta Poręba, mieszkanka Świniarska, która również włączyła się w naszą akcję i podpisała się pod apelem poparcia.

Zobacz też Podhalańczycy to nasza przyszłość - mówią młodzi Strzelcy


Aby poprzeć inicjatywę przywrócenia jednostki wojskowej w Nowym Sączu, wystarczy na specjalnie przygotowanych kartach wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkanie oraz złożyć własnoręczny podpis. W kościołach parafialnych w Świniarsku, Chomranicach, Tabaszowej oraz Rąbkowej spotkacie dzisiaj naszych wolontariuszy, którzy zachęcają do wzięcia udziału w akcji oraz wyjaśniają wszystkim zainteresowanym, jak ważna to jest inicjatywa.

RG [email protected] Fot. RG

Sądeczanie chcą podhalańczyków. Trwa zbiórka podpisów
Od samego rana w sądeckich kościołach odbywa się zbiórka podpisów na rzecz powrotu do Nowego Sącza 1 pułku strzelców podhalańskich. Ludzie chętnie włączają się w akcję i składają podpisy na specjalnie przygotowanym piśmie.


Dziękujemy za przesłanie błędu