Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
08/05/2016 - 07:55

Zobacz zmiany komunikacyjne w rejonie ul. Długosza, Młyńskiej i Matejki

Uwaga kierowcy! Od kilku dni obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na ul. Długosza, Młyńskiej i Matejki w Nowym Sączu. Zarządca drogi – Miejski Zarząd Dróg apeluje do kierowców o to, aby zwracali oni szczególną uwagę na postawione tam znaki i na to, aby nie jeździć na pamięć.

Kierowcy bądźcie ostrożni, bo można zapłacić mandat. W rejonie miasta wyznaczonym ulicami Długosza, Młyńską i Matejki, czyli tam, gdzie nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojawiły się tablice informacyjne i nowe oznakowanie.

Zmiana organizacji ruchu Długosza, Młyńska, Matejki

- Celem wprowadzonych zmian w tej części miasta jest m.in. ograniczenie ruchu samochodowego (międzydzielnicowego) na ulicy Młyńskiej o ograniczonej szerokości, poprawa przejezdności ulicy w związku z funkcjonowaniem Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego, a także poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym widoczności na skrzyżowaniu ulic Matejki i Młyńskiej (dotąd wyjazd był niebezpieczny w związku z brakiem widoczności) – mówi Krzysztof Witowski, rzecznik prasowy prezydenta Nowego Sącza.

Zmiany organizacji ruchu Długosza, Młyńska, Matejki

Zmiany wprowadzają następujące rozwiązania komunikacyjne: 

Zakaz skrętu w lewo z ul. Długosza w ul. Młyńską

Zmiana kierunku jazdy na ul. Matejki na odcinku od Młyńskiej do ul. Długosza (przy Zgromadzeniu Sióstr Felicjanek), tym samym obowiązuje zakaz skrętu w prawo i w lewo z ul. Długosza w ul. Matejki (przy Zgromadzeniu Sióstr Felicjanek)

Likwidacja zatoki postojowej w ul. Młyńskiej (koło KRUS) wraz z zakazem zatrzymywania

Dopuszczony został lewoskręt z ul. Śniadeckich w ul. Młyńską

Część użytkowników dróg uważa jednak, że dokonane zmiany nie są dobrym rozwiązaniem. Jeden z naszych Czytelników określa przyjęte rozwiązanie, że jest to totalna głupota. Pisaliśmy o tym – Czytaj: Kierowcy z przyzwyczajenia skręcają w ul. Młyńską. Policja kasuje mandaty.

Opr. (MACH)

Fot./źródło: www.nowysacz.pl

Nowy Sącz, Zmiana organizacji ruchu, ul. Długosza, Młyńska, Matejki


Dziękujemy za przesłanie błędu