Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
04/10/2022 - 16:00

Wysowa: budują nowy most na potoku Ropa. Droga do centrum uzdrowiska jest zamknięta, wyznaczono objazd

Na wysokości kościoła Wniebowzięcia NMP w Wysowej-Zdroju trwają prace przy budowie nowego mostu przez potok Ropa. Główna droga, prowadząca do centrum uzdrowiska jest całkowicie zamknięta i nieprzejezdna, dlatego wyznaczono objazd.

Na wysokości kościoła Wniebowzięcia NMP w Wysowej-Zdroju trwają prace przy budowie nowego mostu przez potok Ropa. Jest to droga powiatowa 1498K Ropa-Wysowa Zdrój-Blechnarka-Granica Państwa. 

W czasie trwania prac droga jest całkowicie zamknięta i nieprzejezdna, dlatego do centrum uzdrowiska wyznaczono objazd.

-Most stanowi bramę wjazdową do Wysowej, odwiedzanej przez turystów i kuracjuszy, dlatego wymagał renowacji. Nowy most powstaje w miejscu starego, który rozebrano. -mówi Stanisław Kaszyk, wicestarosta powiatu gorlickiego. 

-W ramach inwestycji zaplanowano też rozbudowę drogi powiatowej, ma powstać dwupasmowa jezdnia, a na moście obustronny chodnik i poręcze. 

Wartość robót budowlanych wynosi 1 987 938,79 zł brutto. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 1 590 351,03 zł. Termin zakończenia prac to marzec 2023 roku. (MK). fot. Powiat Gorlicki, (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu