Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
03/08/2017 - 08:15

W Piwnicznej zbudowali parking dla rodziców. Dlaczego?

Niezagospodarowany teren przy Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej został zamieniony w parking, bo rodzice, którzy przywożą swoje pociechy na kolonie czy zielone szkoły nie mieli, gdzie zostawiać samochodów. Pieniądze na inwestycję wyłożył powiat. Ile to kosztowało?

– Dom Wczasów Dziecięcy nie miał miejsca, gdzie mogły zatrzymywać się samochody rodziców przywożących swoje pociechy na kolonie czy zielone szkoły. Było to spore utrudnienie. To zagrażało bezpieczeństwu dzieci, które wysiadały z autokarów zaparkowanych przy ruchliwej ulicy i tam wypakowywały swoje bagaże.

Teraz, zarówno autokary, jak i samochody mogą swobodnie wjechać na teren parkingu należącego do Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej-Zdroju.

- To bardzo dobre rozwiązanie – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – Teren został uporządkowany, a jego spora część służy za parking. Rodzice przywożący tutaj swoje dzieci na zajęcia już dostrzegli zmianę i są bardzo zadowoleni. To spore ułatwienie, szczególnie w okresie zimowym. Dzieci i młodzież nie będą już musiały przedzierać się przez zaspy, aby przedostać z autokaru do placówki.

Koszt inwestycji sfinansowanej z budżetu powiatu nowosądeckiego  to 45 tysięcy złotych. Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020