Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
12/06/2018 - 15:15

Umowy już podpisane - co zmieni się w Krynicy?

Dziś w Urzędzie Gminy Krynica-Zdrój, burmistrz Dariusz Reśko podpisał dwie umowy. Program rewitalizacji uzdrowiska Krynica Zdrój jeszcze przyśpieszy.

Pierwsza umowa dotyczy renowacji parku im. Mieczysława Dukieta, natomiast druga rozwoju infrastruktury uzdrowiskowej poprzez przywrócenie zielonego salonu uzdrowiskowego na Polanie Janówka w Krynicy Zdroju. Projekt realizowany jest od 2014 roku, ale dopiero dziś, po zebraniu potrzebnej dokumentacji i uzyskaniu pozwoleń oraz dofinansowania, można ruszać z pracami.

Wizualizacja Park Dukierta

Przetarg na renowacje Parku im. Dukieta wygrała firma Park-M Poland ze Starego Sącza, która w ramach prac wykona modernizacje wyposażenia parku i renowacje fontanny przez kryniczan zwanej "Setką", aby stała się nie tylko piękną wizytówką miejsca, ale także zyskała funkcje placu wodnego. 

Zobacz też: Skąd burmistrz Reśko ma takie miliony?

W parku pojawią się nowe elementy, takie jak leżaki oraz schody terenowe z siedziskami. Odnowione zostanie oświetlenie parku oraz toaleta, która będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Prace nadadzą parkowi nowy charakter, stanie się on zielonym centrum miasta, gdzie mieszkańcy, kuracjusze i turyści znajdą wspaniały cel spacerów.

Prace ruszą w najbliższych dniach. Inwestycja ma zostać ukończona do końca 2018 roku. Wartość kosztorysowa prac to około 9 mln złotych, z czego 6 mln złotych to kwota dofinansowania z Unie Europejskiej.

Rewitalizacja p Dukierta

Druga umowa została zawarta z firma WOD-BUD Śleziak i dotyczy rewitalizacji polany Janówka. Teren miedzy Bulwarami Dietla a Pijalnią Jana stanie się na nowo reprezentacyjnym salonem uzdrowiska. Prace rewitalizacyjne obejmą zmianę nawierzchni wzdłuż Alei Nikifora, powstanie nowe oświetlenie oraz ławki w atrakcyjnych formach architektonicznych, przebudowany zostanie mostek nad potokiem Palenica.

Projekt ten będzie realizowany w formie "zaprojektuj i wybuduj". Firma już pracuje nad projektem, który ma zostać zatwierdzony do końca roku. Wtedy też możemy się spodziewać wizualizacji. Wszelkie prace maja być zakończone do końca sierpnia 2019 roku. Wartość inwestycji to 6,5 mln złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej uzyskane przez gminę wynosi aż 4,5 mln.

Odsłonięcie tablicy Polana Janówka

Po podpisaniu umów, zostały odsłonięte tablice z informacjami dotyczącymi projektów. Rozpoczynane przedsięwzięcia mają na celu stworzenie z Krynicy Zdroju "Perły Uzdrowisk" tak, aby podnieść jej walory turystyczne i uzdrowiskowe, co spowoduje większy napływ turystów i szybszy rozwój miasta.

(KS) [email protected], fot KS

Kurort Krynica
Kurort Krynica


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)