Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
28/02/2024 - 22:00

Ulica Wąska w Muszynie będzie przebudowana. Stanie się dwukierunkowa

Ulica Wąska w Muszynie, znajdująca się z tyłu budynku Urzędu Miasta i Gminy, w tym roku stanie się dwukierunkowa. Jej przebudowa ma związek z wprowadzaniem w mieście nowych rozwiązań komunikacyjnych.

Muszyna wprowadza nowe rozwiązanie komunikacyjne,  w ramach których ulica Wąska, znajdująca się za budynkiem Urzędu Miasta i Gminy, stanie się dwukierunkowa. 

Zakres inwestycji obejmuje m.in. rozbiórkę budynków, budowę chodnika, wraz z podbudowa i nawierzchnia z kostki brukowej, budowę drogi, wraz ze zjazdami, budowę kanału technologicznego, przebudowę sieci teletechnicznej.

Miasto przygotowuje postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy. Wartość inwestycji to 2,1 mln. złotych, w tym dofinansowanie wynosi 95 proc.

W ramach wprowadzania nowych rozwiązań komunikacyjnych, w uzdrowisku powstają nowe miejsca parkingowe. W dużej mierze został rozwiązany problem parkowania na Zapopradziu.

Miasto wykupiło grunty przy obiekcie Korona, w pobliżu planowanej dolnej stacji kolejki gondolowej na Malnik, na którym wytyczono tymczasowy parking. 

Wzdłuż Zazamcza wybudowano nowe zatoki parkingowe dla właścicieli pojazdów, którzy będą zwiedzać zamek. Posłużą one też tym, którzy korzystać będą z Rodzinnego Parku Rekreacji nad potokiem Szczawnik.

Miejsca postojowe powstały na Zaporadziu, w tym przy torach kolejowych. Władze miasta starają się również o uzyskanie terenu od PKP przy Baszcie, który planują przeznaczyć na kolejne miejsca parkingowe. (MK). fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu