Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
07/02/2024 - 06:20

Teraz aplikacja mObywatel ułatwia robienie tańszych zakupów

Aplikacja mObywatel to cyfrowy portfel na dokumenty – z dowodem osobistym w wersji cyfrowej włącznie. Ale także potrafi ułatwiać wiele czynności życiowych, chociażby jak robienie zakupów ze zniżką. W czasie ferii pozwala to zaoszczędzić także na usługach. Komu i jak?

Zdecydowanie ułatwia codzienne życie i oszczędza czas. Już nie musisz zabierać ze sobą dokumentów – wszystko masz w zasięgu smartfona!

Smartfon z Kartą Dużej Rodziny

O tym udogodnieniu już pisaliśmy. Z Karty Dużej Rodziny można skorzystać niezależnie od dochodu, jeśli ma się troje dzieci lub więcej.
Dostępne dzięki niej zniżki oferuje w tej chwili aż 12 973 partnerów w ponad 35 tysiącach lokalizacji.

Skorzystasz z niej w środkach transportu, wypożyczalniach sprzętu sportowego, biurach podroży, a nawet w ośrodkach wypoczynkowych.

Jeśli pobierasz mObywatela po raz pierwszy i chcesz mieć w nim Kartę Dużej Rodziny – po zainstalowaniu dodaj swój pierwszy dokument, uwierzytelniając się za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu.  Następnie z listy dostępnych dokumentów wybierz Kartę Dużej Rodziny.

Z Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie ponad 1,7 miliona (dokładnie  1 775 986) rodzin wielodzietnych, czyli ponad 4,8 miliona (dokładnie 4 854 082) osób.

mObywatel z legitymacją szkolną i studencką

Legitymacja studencka lub szkolna w smartfonie to pełnoprawny zamiennik tej tradycyjnej. Podobnie jak dotychczasowe dokumenty potwierdza wszystkie studenckie uprawnienia i zniżki. W praktyce oznacza to, że młodzi ludzie mogą z niej skorzystać, kupując ulgowy bilet do kina czy w pociągu. Wystarczy, że pokażą telefon z zainstalowaną aplikacją.

mLegitymacja nie tylko uprawnia do ulg i zniżek, ale tak samo jak tradycyjne dokumenty, potwierdza status studenta i jego przynależność do uczelni. Aktualnie z legitymacji studenckiej korzysta 165 241 osób, legitymację szkolną wydaje prawie 9 tysięcy szkół (dokładnie 8,9 tys.).

Jeśli masz status ucznia lub studenta, możesz dodać ją w aplikacji mObywatel.

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada, że to nie wszystko. Aplikacja stale się rozwija. Wkrótce pojawią się w niej kolejne dokumenty i usługi.

Resort przy okazji zapewnia też, że bezpieczeństwo danych obywateli jest dla niego priorytetem. Dlatego korzystamy z najlepszych sposobów ich zabezpieczenia: szyfrowania danych, certyfikatów bezpieczeństwa, biometrii i dwuetapowej weryfikacji tożsamości, zapewniają w Ministerstwie Cyfryzacji.    ([email protected]) fot. JESHOOTS-com/pixabay  © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu