Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
22/11/2023 - 15:15

Takiego przekrętu jeszcze nie było? Po domach grasuje „kontroler” pieców

Co jest ostatnio w modzie u oszustów? Przekręty „na urzędnika”. Jakiś czas temu ZUS przestrzegał przed cyberprzestępcami, którzy potrafią ukraść dane do bankowych kont. Swojego czasu objawili się też fałszywi inspektorzy skarbówki. Teraz pojawiła się „nowość”. Przestępcy są tak bezczelni, że wchodzą do mieszkań ,na kontrolera” pieca do centralnego ogrzewania.

Bezczelność oszustów nie zna granic

Podają się za pracowników gminy, mówią, że przeprowadzają kontrolę pieca do ogrzewania  i próbują wejść do mieszkania.  Tacy bezczelni oszuści, którzy mają nawet fałszywe legitymacje, grasują  na terenie gminy Limanowa. Tamtejszy urząd przestrzega przed przestępcami.

Czytaj też Robili przez internet klientów na szaro. Kupowaliście u nich bilety?

Kto jest naprawdę kontrolerem w gminie?

Do  prowadzenia ekointerwencji oraz kontroli domowych pieców  czy kotłów wójt upoważnił pięć osób. Podjeżdżają do mieszkańców służbowym samochodem z logo gminy Limanowa – informuje gmina. Co ważne, w większości  przypadków kontrole są zapowiedziane, a  te niezapowiedziane pojawiają się jako skutek  złej jakości powietrza  lub kiedy gmina otrzyma zgłoszenie od mieszkańców.

Czy taj też Wielki remont małej drogi pod Nowym Sączem. Niecały kilometr za ponad milion [ZDJĘCIA]  

Co w sytuacji, kiedy ktoś nabierze podejrzeń, że ma do czynienia z oszustem? – Najlepiej zadzwonić  do urzędu  pod numer 18 263-00-39, co pozwoli na szybkie zweryfikowanie kontrolera radzi gmina.  ([email protected]) fot. JGDziękujemy za przesłanie błędu