Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
04/02/2023 - 09:15

Szał na wieże widokowe. Postawili u nas kolejną. Ta jest po prostu odlotowa! [ZDJĘCIA]

Jest podświetlona, wyposażona w lunetę, mapy widokowe, system kamer i mierzy osiemnaście metrów. W naszym regionie mamy kolejną wieżę widokową. Drewniana konstrukcja stanęła w Jordanowie. Rozpościera się z niej widok na Beskidy, a przy sprzyjającej pogodzie widać też Tatry.

To już prawdziwy wysyp wież widokowych w naszym regionie. Niedawno nowa konstrukcja stanęła na Mogielicy i Skiełku w Beskidzie Wyspowym, teraz jest kolejna. Na szczycie Hajdówki, w Jordanowie położonym u południowych podnóży Beskidu Makowskiego.

czytaj też Pół roku temu lał beton na budowie. Teraz chłopak ze wsi pod Limanową jest gwiazdą na całą Polskę  

Nowa wieża właśnie została otwarta. Jest odlotowa. Mierzy osiemnaście metrów wysokości. Jest podświetlona, wyposażona w lunetę, mapy widokowe i system kamer. Jej drewniana konstrukcja została zaprojektowana na planie prostokąta o wymiarach o długości blisko jedenastu metrów i szerokości ponad ośmiu metrów.  

czytaj też Zaczęli u nas budować kolejny most. Gdzie stawiają tę nową przeprawę? [ZDJĘCIA]

czytaj też Kolejne zmiany w kodeksie pracy. Na niektórych padnie blady strach  

Rozpościera się z niej widok na Beskidy, a przy sprzyjającej pogodzie widać też Tatry. To będzie kolejna turystyczna atrakcja. W ramach inwestycji, która kosztowała blisko 1,3 miliona złotych została też wyremontowana droga i zbudowano chodniki. Już niebawem w tej urokliwej okolicy powstanie licząca piętnaście kilometrów trasa pieszo-rowerowa. ([email protected]) fot. UWDziękujemy za przesłanie błędu