Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
02/12/2020 - 17:00

Są kolejne newsy o budowie łącznika sądeckich obwodnic. Wieści dobre czy złe?

Naprawdę wreszcie doczekamy się naszych niecałych dwóch kilometrów szczęścia, które połączą dwie sądeckie obwodnice? Nabierają tempa przygotowania do budowy tego upragnionego, brakującego kawałka drogi. Do wojewody właśnie wpłynął wniosek o zgodę na realizację inwestycji.

Choć w Nowym Sączu mamy dwie obwodnice, północną i zachodnią, to tak naprawdę prawdziwej obwodnicy nie ma. Trzeba jechać do Chełmca i skręcać na światłach w lewo, na obwodnicę północną, która łącznika nie ma i  tak naprawdę nie spełnia swojej roli, bo kończy się na drodze krajowej numer 28.

czytaj też Nowy Sącz: Łącznik i trzeci most na Dunajcu. Jest decyzja środowiskowa

Końcówka roku przynosi jednak dobre wieści. Jak informuje rzeczniczka małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z końcem listopada odbyło się posiedzenie Komisji Ocen Przedsięwzięć Inwestycyjnych, a teraz  do wojewody wpłynął wniosek o wydanie decyzji ZRID – mówi rzeczniczka. Taka decyzja oznacza  zgodę na realizację inwestycji i stanowi  finał planowania budowy drogi.

Początek łącznika sądeckich obwodnic zlokalizowany jest na ulicy Limanowskiej, koniec natomiast na ulicy Marcinkowickiej, gdzie połączony zostanie poprzez istniejące rondo z północną obwodnicą Nowego Sącza.

 

Nowy Odcinek drogi będzie dokładnie mierzyć jeden kilometr i 406 metrów – wylicza Mikrut. - Będą dwa mosty i dwa wiadukty,  jezdnie dodatkowe o długości około 0,372 km, kanał technologiczny o długości około 1,477 km, ściany oporowe o długości około 0,248 km. Do tego ekrany akustyczne, osadniki i separatory, także chodniki wzdłuż drogi głównej.

Czytaj tez Nowa droga do Brzeska i łącznik sądeckich obwodnic.  Nowe informacje z  Generalnej Dyrekcji

 Jak dodaje rzeczniczka, początkowo planowano wykonanie trzech obiektów inżynierskich, jednak wójt Chełmca odstąpił od zawartego z Generalną Dyrekcją porozumienia.

- Wedle uzgodnień gmina zobowiązywała się do budowy nowego odcinka drogi pomiędzy ulicą Leśną a ulicą Węgrzynek, który zapewniałby dostęp do usytuowanych przy ulicy Węgrzynek nieruchomości - wyjaśnia rzeczniczka. -  Odstąpienie od realizacji zapisów porozumienia spowodowało konieczność zaprojektowania dodatkowego wiaduktu zamiast tymczasowego zjazdu.

Po uzyskaniu od wojewody decyzji na realizację inwestycji, zostanie ogłoszony przetarg na budowę łącznika. Roboty przewidziane są w latach 2022 – 2023 ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu