Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
06/07/2018 - 11:45

Program Kurort Krynica na półmetku, co przed nami?

Kurort Krynica to program, którego istotą jest doprowadzanie do przekształcenia historycznego centrum Krynicy-Zdroju, w obrębie strefy A, w nowoczesną przestrzeń miejską, która zachowując wszelkie walory historyczne, stanie się jeszcze piękniejsza. Teraz, na tapecie jest rewitalizacja Bulwarów Dietla.

W skład całego programu wchodzi 5 projektów. Umowy podpisano już z wykonawcami prac w Parku Dukieta i na Polanie Janówka, tam inwestycje są już realizowane.

Do końca lipca ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie prac na Bulwarach Dietla. Na ten cel przewidziano prawie 8 mln złotych, z czego ponad 2 gmina Krynica-Zdrój zapłaci sama, reszta pochodzi z uzyskanego dofinansowania  z UE.

Zobacz także: Krynica w przebudowie. Prace ruszyły w Parku Dukieta

Dzięki pracom rewitalizacyjnym przemianie ma ulec serce miasta. Działania obejmą prawie 2 hektary Bulwarów Dietla i Bulwaru Krynickiego wraz z przebudową koryta potoku Kryniczanka i remontem kładek oraz skweru w przedłużeniu ul. Ebersa. 

Zmieniona zostanie zieleń, powstanie nowe, energooszczędne oświetlenie i mała architektura. Zostanie także wymieniona sieć sanitarna i deszczowa.

Pierwszy przetarg na to zadanie został unieważniony ze względu na to, że najniższa zaoferowana cenowa była o 5 mln wyższa od ceny z kosztorysu. Takie scenariusze to ostatnio plaga. Jeśli jednak tym razem przetarg będzie rozstrzygnięty pozytywnie, to są szanse, że prace ruszą jeszcze końcem roku.

Jednocześnie, cały czas trwają przygotowania do realizacji dwóch ostatnich projektów, czyli rewitalizacji Płyty Głównej Deptaku i Góry Parkowej.

(KS) zdjęcia UM Krynica-ZdrójDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)