Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
27/05/2024 - 11:20

Pracownicy Fakro zrobili to z własnej woli. I nikt ich do tego nie zmuszał

Założyli rękawiczki, zabrali ze sobą plastikowe worki i ruszyli w góry, żeby oczyścić ze śmieci górskie szlaki. Pracownicy Fakro razem z fanami pieszych wędrówek spod znaku PTTK w ramach akcji „Sprzątanie Świata” porządkowali Beskid Sądecki. Pomagali też pracownicy Nadleśnictwa Piwniczna.

Wielkie sprzątanie po brudasach

Butelki, te szklane i plastikowe, opakowania „po przekąskach”,   to wszystko na  górskich szlakach zostawiają ci, którzy z kulturą wędrowania nie mają nic wspólnego.  Co jakiś czas - na zasadzie pospolitego ruszenia –  za wielkie sprzątania po brudasach zabierają się ci, którzy przyrodę  szanują i kochają.

czytaj też Sądecki Newag z nowym rekordowym kontraktem. Dobili targu na ponad trzy miliardy  

Uporządkowali dwa szlaki

Wśród nich są pracownicy sądeckiego Fakro, którzy razem z fanami pieszych wędrówek spod znaku PTTK i z pomocą Nadleśnictwa Piwniczna, ruszyli robić wielkie porządki w Beskidzie Sądeckim, na żółtym  szlaku z Łomnicy na Halę Łabowską i szlaku niebieskim z Hali Łabowskiej do Łomnicy.

W sumie zebrano sześć wielkich worków śmieci, a oprócz tego udało się odkryć  nielegalne wysypisko co zostało zgłoszone odpowiednim służbom.

Czytaj też Te branże są teraz na absolutnym topie. Co robić, żeby dobrze zarobić, także w Nowym Sączu 

Czytaj też Ten sposób pracy to już prawdziwy hit. Rewolucja na rynku zatrudnienia  

Odpoczynek przy ognisku

Trud włożony w porządkowanie szlaków został nagrodzony piękną pogodą, Było jeszcze ognisko, smażenie kiełbasek i śpiewanie  turystycznych piosenek. - Cieszymy się, że możemy aktywnie uczestniczyć w tak ważnej inicjatywie jak „Sprzątanie Świata”. Współpraca z PTTK pozwala nam nie tylko dbać o środowisko, ale także integrować się z lokalną społecznością i promować proekologiczne postawy – mówi Janusz Komurkiewicz z zarządu  Fakro. - To kolejne działanie zgodne z wypełnianiem zrównoważonej filozofii  naszej firmy – dodaje Komórkiewicz.([email protected]) fot. fakro.plDziękujemy za przesłanie błędu