Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
24/10/2018 - 16:10

Nowy Sącz: co z tego gruzowiska będzie? I tu Was zaskoczymy

Wszyscy już przywykliśmy do widoku rudery u zbiegu Wałowej i Matejki. Budynek po prostu się już rozpadał. Dziś mamy dla Was bardzo optymistyczne wieści – rudera została zburzona a na jej miejsce powstanie budynek winiarni z restauracją.

W zalewie pesymistycznych zdjęć i obrazków zniszczonych sądeckich kamienic każda szansa na odmianę jest warta wzmiankowania. W tym przypadku inwestor okazał się niemal wizjonerem – przed wyburzeniem zdewastowanego budynku wydawało się – przynajmniej na pierwszy rzut oka – że działka, na której stał jest zbyt mała by mogło tu powstać coś ciekawego, coś innego niż jakiś mały domek mieszkalny. Choć i takie rokowania mogły się części mieszkańców wydawać na wyrost – bo każdy ar w centrum miasta jest wart majątek.

Zobacz też: Nowy Sącz/Stara Sandecja: dlaczego radni straszyli jej sprzedażą?

A tu raptem – wieści te pochodzą z tablicy informacyjnej – okazuje się, że ktoś chce tu zrobić winiarnię z restauracją. Czy pomysł wypali? Czy się sprawdzi? Trzymamy kciuki za powodzenie inwestycji, bo tylko dzięki tak odważnym pomysłom centrum miasta może się zmienić i znów tętnić życiem.

 ES [email protected] Fot.: ES

Jest sterta gruzu po ruinie a będzie winiarnia?
Fot.: ES
Dziękujemy za przesłanie błędu