Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
18/06/2013 - 11:00

Nowa hala sportowa w Piekiełku otwarta

16 czerwca w Piekiełku otwarto nową halę sportową. W uroczystości udział wzięli licznie przybyli mieszkańcy gminy Tymbark, goście z ościennych gmin, parlamentarzyści, samorządowcy, nauczyciele i młodzież szkolna.
Wójt gminy Tymbark Lech Nowak, otwierając nową halę sportową stwierdził, że to bardzo ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności.
- Nowy budynek, który już od dziś zaczyna tętnić życiem, jest nowoczesny i dobrze wyposażony. Główną ideą, jaka przyświecała realizacji projektu budowy hali sportowej, było zapewnienie wszechstronnego rozwoju młodzieży gminy Tymbark. Młodzi ludzie powinni móc zdobywać rzetelną wiedzę zarówno w wielkim mieście, jak i w małej miejscowości. Do harmonijnego rozwoju młodego człowieka potrzebne jest zapewnienie możliwości ćwiczenia nie tylko umysłu, ale i ciała. Wybudowanie tej hali zbliżyło nas do osiągnięcia tego celu - powiedział wójt.
Po uroczystym przecięciu wstęgi, ksiądz Edward Nylec poświęcił obiekt. Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Piekiełku, Marzena Haszczyc przypomniała zebranym historię powstania hali sportowej, dziękując za pomoc w realizacji projektu wszystkim zaangażowanym. O tym dlaczego budowa nowoczesnej hali sportowej była dla mieszkańców taka ważna przekonywały w dalszej części obchodów uroczystości uczniowie, prezentując program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okoliczność.
Potem rozpoczął się Czerwcowy Piknik Sportowy. Inauguracyjny mecz siatkówki rozegrali policjanci przeciw strażakom. Były też pokazy pierwszej pomocy przedlekarskiej, konsultacje i porady dietetyka, badanie wad postawy oraz prezentacja galerii prac dzieci „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Opr. JG
Fot. UG Tymbark
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)