Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
03/04/2024 - 09:15

Nie żyje znany lokalny biznesmen. Niedaleko Nowego Sącza zbudował gigantyczny sukces firmy znanej w kraju i zagranicą

Nie żyje Jerzy Kasperczyk, polski "król spożywki" i współtwórca firny Maspex, do której należy znana z produkcji soków spółka Tymbark koło Limanowej. Uchodzący za multimilionera biznesmen zmarł 26 marca, ale dopiero teraz do wiadomości publicznej została podana informacja o jego śmierci. Miał 62 lata. We wtorek został pochowany na cmentarzu w Myślenicach.

Nazywany był „królem spożywki”

To Jerzy Kasperczyk wspólnie ze Sławomirem Rusinkiem, Krzysztofem Pawińskim, Józefem Szczurkiem i Zdzisławem Struglikiem zbudował potęgę firmy Maspex, do której należą między innymi słynące z produkcji soków zakłady w Tymbarku koło Limanowej.

Jak przypomina portal wadowiceonline.pl, początkowo spółka zajmowała się handlem i produkcją herbat rozpuszczalnych oraz zabielaczy do kawy. Obecnie to prawie 70 marek. Przedsiębiorstwo stało się potentatem branży spożywczej w Europie Środkowo-Wschodniej, z oddziałami między innymi w Rumunii.

Czytaj też Śmierć zabrała ich w parku. Tymek miał tylko sześć lat

To on wykreował najpopularniejszą markę spółki

Jerzy Kasperczyk zajmował się sprzedażą. To on wykreował najpopularniejszą markę spółki — sok Kubuś. Należał do czołówki polskich przedsiębiorców. Wedle szacunków magazynu "Forbes" jego majątek był wart ponad 1,7 mld zł. Biznesem regularnie pojawiał się w zestawieniu 100 najbogatszych Polaków.

Od dłuższego czasu nie angażował się w bieżące zarządzanie firmą. Zmarł 26 marca, ale dopiero ale dopiero teraz do wiadomości publicznej została podana informacja o jego śmierci. Jerzy Kasperczyk miał 62 lata. We wtorek został pochowany na cmentarzu w Myślenicach. ([email protected]) fot. MaspexDziękujemy za przesłanie błędu